Зернове питання буде вирішено, коли й із Польщею, і з іншими країнами ЄС буде розроблено схему експорту української агропродукції. Коли Україна стане частиною Європейського Союзу, питання експорту зерна буде невід’ємною частиною інтеграції. Про це сьогодні, 26 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова громадського об’єднання (ГО) “Українська аграрна асамблея” Олександр Гапон.
“Не тільки з Польщею, але й з іншими країнами Євросоюзу, буде розроблена система роботи з українським зерном і продуктами його перероблення. Тому що ми зараз говоримо про тимчасові труднощі, які виникли в роботі з нашими європейськими партнерами, пов’язані з війною, відповідно, з експортом через територію Євросоюзу і п’яти країн, які зараз виступають проти експорту. Ніхто відкрито, крім Угорщини, не говорить про те, що будуть перешкоджати транзиту”, — сказав він.
Після членства в ЄС Україна так чи інакше увіллється на ринки Європи зі своїм продовольством, і це питання необхідно регулювати, зазначив експерт.
“Закінчиться війна і ми станемо членами Євросоюзу. Країни Євросоюзу, зокрема Польща, будуть змушені регулювати з нами прохід зерна і реалізацію його на території Євросоюзу. Якщо це буде факт, що відбувся, ми будемо членом єдиної економічної моделі, і нам потрібно зараз готуватися до того і готувати нормативну базу, з якою ми увіллємося в Європейський Союз саме з продовольчою нашою частиною”, — пояснив він.
Гапон упевнений, що ЄС не закриє реекспорт зерна Україні.
“У двох країнах — це в Словаччині, в Польщі — зараз будуть вибори. Тому ми всі прекрасно розуміємо, що вся економіка цікава людям, які прийшли до влади, перші два роки свого правління. Після цього вони починають думати про наступні вибори. Євросоюз ніколи в житті найближчим часом не закриє питання реекспорту України наземними шляхами”, — констатував він.
Читайте також: ЄС солідарний у підтримці України — коридори для агропродукції відкрито (ВІДЕО)