Зернова угода та допомога Нідерландів: про що на брифінгу говорили Резніков та Оллонгрен

Олексій Резніков і Кайса Оллонгрен. Скріншот: uatv.ua

Робота зернової угоди має бути продовжена. Нідерланди надають Україні допомогу засобами ППО. Про це сьогодні, 14 березня, під час брифінгу сказали міністри оборони України та Нідерландів Олексій Резніков і Кайса Оллонгрен, повідомляє FREEДОМ.

Резніков акцентував, що ключова цінність зернової угоди — нагодувати людей.

“Кілька спроб було провокувати зернову угоду з боку росіян. Ці провокації нічого їм не дали, тому що є принципова позиція і генерального секретаря ООН і, відповідно, президента Туреччини пана Ердогана, який є партнером України в цій зерновій угоді. І, відповідно, — принципова позиція України. Тому завжди потрібно ставити собі питання: що є ключовою метою або цінністю. У цьому випадку ключова цінність — нагодувати людей, які живуть в Африці, Азії, у яких може бути сьогодні голод. І нагодувати ми можемо українським зерном”, — зазначив міністр оборони України Олексій Резніков.

Він звернув увагу, що завдання України — це зробити, а питання про те, наскільки буде подовжено “зерновий коридор”, — 60 днів чи 90 днів — це питання, яке потрібно вирішувати за столом переговорів.

“Мені здається принциповим, щоб зернова угода не припинялася. Принципово, щоб українське зерно Чорним морем продовжували постачати світу”, — додав міністр.

Оллонгрен, зі свого боку, наголосила, що Нідерланди активно брали участь у розв’язанні питань, які озвучувала Україна.

“Зокрема, в питаннях протиповітряної оборони. Щоразу вражена руйнуваннями, які відбулися з початком повномасштабної війни. Також тривають ракетні обстріли, і ми бачимо, що ці обстріли не мають жодного військового значення — вони націлені на критичну або енергетичну інфраструктуру, або цивільні цілі. Я думаю, що це абсолютно неприйнятно”, — заявила міністерка оборони Нідерландів.

Вона зауважила, що Нідерланди продовжують підтримувати систему ППО України.

“І водночас знаючи, як відбуваються бої на фронті, й бачачи підготовку Росії до контрнаступу, було важливо запустити цю танкову коаліцію та отримати рішучість всередині танкової коаліції, тому що ми знаємо — це те, що потрібно для українських Збройних сил. Ми також поговорили про різні потреби, з якими зараз стикається Україна. Вони роблять просто неймовірну роботу!” — акцентувала Оллонгрен.

Міністерка вважає, що Європа і НАТО повинні сконцентруватися на стандартизації та взаємній сумісності з Україною.

Читайте також: У списку 39 країн — міжнародна підтримка України посилюється (ВІДЕО)

Прямий ефір