Зеленський зустрівся з делегацією Палати представників Конгресу США — подробиці (ВІДЕО)

Зустріч Зеленського з делегацією Палати представників Конгресу США. Фото: president.gov.ua

На полях Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський сьогодні, 17 лютого, провів зустріч із делегацією членів Палати представників Конгресу США від Республіканської та Демократичної партій. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Глава держави подякував усьому американському народові, президенту США Джозефу Байдену та обом партіям Конгресу за підтримку України.

“Ми вдячні за всебічну допомогу — військову, фінансову. Також за прихисток і тепле ставлення до наших громадян, які були змушені залишити свій рідний дім через це криваве вторгнення [президента РФ Володимира] Путіна”, – сказав Зеленський.

Президент висловив сподівання на ухвалення Палатою представників рішень, що забезпечать подальшу необхідну підтримку України з боку США в протистоянні повномасштабній агресії РФ.

“Ми розраховуємо на вас, і я сподіваюся, що в нас будуть позитивні результати. Тому що ми маємо перемогти в цій війні. І ми повинні зробити це в єдності, захистивши наші спільні цінності”, — наголосив глава держави.

Учасники зустрічі предметно обговорили ситуацію на полі бою в Україні та можливості українських Сил оборони.

Окрему увагу було приділено розвитку оборонних індустрій. Президент розповів, зокрема, про прогрес у виробництві дронів. Він висловив сподівання на участь американського бізнесу в локалізації в Україні виробництва безпілотних летальних апаратів (БпЛА), засобів протиповітряної оборони (ППО), артилерійських систем і снарядів.

Зеленський також поінформував членів Палати представників про економічну ситуацію в Україні. Зокрема, він зауважив, що минулого року зафіксовано зростання ВВП на 5%. Цьому, серед іншого, сприяло й посилення протиповітряної оборони завдяки допомозі США, адже більша захищеність міст спонукає українців повертатися додому з-за кордону, а це стимулює зростання економіки України.

Глава держави також розповів про те, як Україна забезпечує функціонування “зернового коридору” в Чорному морі для експорту значних обсягів аграрної продукції в різні країни світу.

Читайте також: Український день на Мюнхенській безпековій конференції: головні заяви та зустрічі Зеленського — огляд спецкора FREEДОМ (ВІДЕО)

Прямий ефір