Президент України Володимир Зеленський — законний лідер демократичної країни. Для досягнення сталого миру за столом переговорів мають бути Україна та Європейський Союз. Про це сьогодні, 20 лютого, на брифінгу в Брюсселі заявив представник Єврокомісії Стефан де Кеєрсмеккер, коментуючи вчорашні заяви президента США Дональда Трампа про те, що президент України “диктатор без виборів”, інформує FREEДОМ.
“У нас доволі ясна і чітка позиція з цього питання. Президент Зеленський був законно обраний на вільних, справедливих і демократичних виборах. Україна — демократія. Путінська Росія — ні”, — акцентував Кеєрсмеккер.
Представник Єврокомісії зазначив, що йому невідомо, на основі якої інформації робить висновки про Україну президент США.
“Що стосується інформації, яку використовує американська влада, — це вам слід запитати в них”, — сказав Кеєрсмеккер.
Він наголосив, що для досягнення стійкого миру в переговорному процесі необхідна участь України та Європейського Союзу.
“Ми проходимо через процес, під час якого ви бачите кілька зустрічей між різними людьми та організаціями. Президент Єврокомісії фон дер Ляєн провела кілька зустрічей. Ми також продовжуємо проводити зустрічі з партнерами. Була зустріч на Мюнхенській конференції з безпеки, була зустріч із президентом Макроном та іншими главами європейських держав у Парижі. Зустрічі тривають. І, звичайно, для досягнення справедливого і міцного миру не може бути рішення для України без участі України або без Європейського Союзу. Безпека України — це безпека Європейського Союзу. Тому я думаю, що наша лінія тут залишається незмінною”, — резюмував Кеєрсмеккер.
Читайте також: Дезінформація про 4% йде від Росії: Зеленський прокоментував заяву Трампа про свій рейтинг
Нагадаємо, у черговій скандальній заяві президент США назвав лідера України Володимира Зеленського “диктатором без виборів”. Ця заява викликала обурення серед лідерів західних країн. Вони акцентували, що Зеленський є законно обраним президентом, і, незважаючи на те, що його перший термін закінчувався в травні 20 травня 2024 року, але в умовах війни вибори в Україні провести неможливо — це забороняє і законодавство країни, і об’єктивна ситуація.
На підтримку президента України висловилися: канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еманнуель Макрон, президент Чехії Петр Павел, прем’єр Норвегії Йонас Гар Стере, президент Фінляндії Александр Стубб, лідерка британських консерваторів Кемі Баденох та інші.
Також словами Трампа обурені і в США, відповідні заяви зробили: лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер, конгресмен від республіканців Майк Лоулер, сенатор від демократів Адам Шифф та інші.