Зеленський розкритикував нерішучість Заходу щодо дозволу на удари по РФ — деталі (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський піддав критиці союзників за зволікання в ухваленні рішення про дозвіл далекобійних ударів західною зброєю, повідомляє FREEДОМ.

Водночас РФ продовжує терористичні атаки проти мирного населення України. Так, у ніч на 2 листопада російська армія атакувала Київ за допомогою безпілотників. Унаслідок атаки пошкоджено багатоквартирні житлові будинки та автомобілі. В одному з районів столиці через обстріл сталася пожежа в багатоповерхівці. Квартири на двох поверхах частково зруйновані, є постраждалі.

Російські дрони атакували також Полтавську, Сумську та Харківську області. Харків російська армія майже щодня обстрілює керованими авіабомбами.

Мешканка Харкова Віра Гречко розповідає про наслідки удару агресора.

“Ані на кухню я не могла пройти, ані до виходу, все було завалено і нічого не видно, і я боса по склу йшла, ось стою в чужому взутті, мене люди вдягли, взули”, — каже вона.

У жовтні 2024 року майже щоночі Росія атакувала Україну безпілотниками. Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення російської армії в Україну Іран почав постачання ударних дронів типу “Шахед” країні-агресору. Пізніше Росія налагодила їхнє виробництво. Саме “Шахеди” стали одним з основних знарядь російського терору, заявив президент Володимир Зеленський.

“Потрібна можливість знищувати й бази зберігання “Шахедів”, і всю наявну інфраструктуру їхнього виробництва та логістики. Терористи, на жаль, вміють використовувати час, який дає їм нерішучість вільного світу”, — написав президент України у своєму Telegram.

Особливо важлива рішучість союзників на тлі розгортання північнокорейських військ у Росії. Україна знає, де розміщені солдати з КНДР, і якби у Збройних сил було достатньо далекобійного озброєння і дозвіл на його застосування, то Сили оборони могли б завдати превентивного удару. Президент назвав реакцію міжнародних партнерів на перекидання військовослужбовців із Північної Кореї нульовою.

“Путін перевіряє реакцію Заходу, Путін перевіряє реакцію країн НАТО, Путін також перевіряє реакцію Південної Кореї. І я вважаю, що після всіх цих реакцій Путін ухвалить рішення і збільшить контингент”, — заявив Зеленський.

США, Велика Британія та Німеччина спостерігають, вважає Зеленський. Вони чекають поки ще й північнокорейські військові почнуть завдавати ударів по українцях.

Тим часом держсекретар США Ентоні Блінкен повідомив, що за даними розвідки, вже 8 тисяч військових із Північної Кореї перебувають у Курській області. У бойових діях вони поки що не беруть участі, але ситуація може змінитися найближчими днями.

“Росія навчає солдатів КНДР артилерійським і базовим піхотним операціям, — це свідчить про те, що вона має намір використовувати ці війська у фронтових операціях. Якщо ці війська візьмуть участь у бойових діях або операціях з підтримки бойових дій проти України, вони стануть законними військовими цілями”, — заявив Блінкен.

Слова про неприпустимість ескалації мають збігатися з діями, впевнений президент України.

“Кожен у світі, хто дійсно хоче, щоб війна Росії проти України не розширювалася, щоб вона не поширилася на інші регіони світу, — не може просто спостерігати”, — наголосив Зеленський.

Читайте також: Понад 2 тисячі “Шахедів” запустила РФ проти України в жовтні, – Зеленський наприкінці 983-го дня війни

Нагадаємо, США і Південна Корея обговорили варіанти протидії розгортанню військ КНДР у Росії.

Прямий ефір