Зеленський представив план внутрішньої стійкості України — головне

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 листопада, виступив із традиційним щорічним посланням до Верховної Ради України. У ньому глава держави представив план внутрішньої стійкості України та обґрунтував його необхідність, повідомляє FREEДОМ.

“На цьому етапі війни вирішується, хто дотисне. Або ми ворога, або ворог нас, українців. І європейців. І всіх у світі, хто хоче жити, та жити вільно… Ця битва — вона не тільки про Покровськ, Куп’янськ чи будь-яке наше українське місто, містечко, село. Не тільки про ту чи іншу нашу область. Ця битва про всю Україну. Битва про всю Європу. Про порядок чи хаос для всього світу… Порізно виграти у цій битві просто неможливо. У єдності теж непросто, але можливо. Це війна, у якій вирішується доля усієї нації. І ніхто не повинен і не зможе вирішити її за нас. Україна була і буде незалежною державою, яка має свою долю. І самостійно Україна визначатиме, як жити зараз, як житиме далі. Україна має право на це. Україна виборола право на це. Але щоб реалізувати це своє право, ми маємо зараз вистояти”, — наголосив глава Української держави.

План стійкості, представлений у Верховній Раді, включає 10 пунктів:

  • Єдність. Об’єднання як усередині країни, так і поза нею. Єдність західного світу в підтримці України залежить від єдності українців. Вибори під час війни неможливі за Конституцією. Спочатку — справедливий мир.
  • Фронт. Зміна підходів до управління армією, створення посади військового омбудсмена. Нова система контрактів для військових, збереження поточного віку мобілізації.
  • Зброя. Нарощування виробництва зброї в Україні та співпраця з партнерами. Створення Технологічної ставки.
  • Гроші. Локалізація виробництва. Закупівля українського. Дерегуляція, страхування воєнних ризиків, детінізація економіки.
  • Енергетика. Пріоритет атомної генерації. Раціональне енергоспоживання, адаптація до ринкових відносин в енергетиці після війни. До кінця року буде підготовлено паспорти енергетичної стійкості для всіх областей. Це найзакритіший пункт плану.
  • Безпека. Модернізація укриттів, металошукачі у школах та держустановах. Посилення державного кордону.
  • Громади. Поліпшення податкових умов для прифронтових територій. Досвід Харкова має бути розширений на інші території, що найбільш постраждали від війни.
  • Людський капітал. Створення всіх умов для українців усіх поколінь та будь-якого походження, щоб жити та розвиватися в Україні. Національний стандарт “безбар’єрності”, одним із принципів якої є цифровізація. “Політика дитинства”. Ліквідація впливу московської церкви. Впровадження множинного громадянства, оновлення дипломатичної служби. Інституційне посилення на підтримку українців за кордоном.
  • Культура. Створення “культурного Рамштайну”.
  • Політика героїв. Реабілітаційні відділення у кожній громаді до 2025 року. Ветеранські простори, соціальна підтримка та квартири для ветеранів. Залучення ветеранів до держслужби.

Володимир Зеленський повідомив, що весь план стійкості із додатками буде представлений у грудні.

Нагадаємо, представляючи план стійкості, президент України Володимир Зеленський повідомив, що поставив перед українським ВПК завдання зробити 3 тис. крилатих ракет.

Прямий ефір