Здійснюючи візит до Москви під час війни Росії проти України, Сі Цзіньпін певною мірою бере на себе відповідальність, — експертка

Президент РФ Володимир Путін і голова КНР Сі Цзіньпін, Фото: nytimes.com

Візит глави КНР Сі Цзіньпіна до Москви, анонсований на весну, і його зустріч із президентом РФ Володимиром Путіним є плановим. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила експертка з питань Східної Азії, магістерка зовнішньої політики Наталія Плаксієнко-Бутирська.

“У Путіна і Сі Цзіньпіна дуже хороші відносини між собою. І ці візити одне до одного відбуваються протягом тривалого періоду. І той, і інший досить-таки довго перебувають при владі. І навіть китайські політики, зокрема міністр закордонних справ сказав, що особисті стосунки двох лідерів теж є сполучним ядром двосторонніх відносин Росії та Китаю. Це перше. Друге — цей візит — за планом, лідери їздять одне до одного, цьогоріч плановий візит Сі Цзіньпіна. Торік Путін приїжджав до нього”, — сказала вона.

Експертка нагадала, що Путін приїжджав до Китаю 2022 року під час Олімпіади.

“Ми пам’ятаємо ту Олімпіаду як передісторію до нашої війни, на жаль, але, тим не менш, треба ще згадати, що західні лідери через те, що Китай не надав усіх доказів походження коронавірусу, вони проігнорували Олімпіаду, і тому візит Путіна був ще візитом підтримки. Відповідно, у Сі Цзіньпіна є і своя така моральна місія з’їздити”, — каже Плаксієнко-Бутирська.

Але, зазначає вона, ситуація складна тим, що Росія перебуває у війні проти України, і вона веде дуже жорсткі дії на українській території.

“Тому, здійснюючи візит, певною мірою Сі Цзіньпін бере на себе відповідальність, що в цей момент він їде до Росії. Значить, він повинен, по ідеї, дати якийсь результат. Так, з одного боку, або покартати Путіна, або ж, з іншого боку, якщо цей візит буде просто розмовою про те, що вони посилюють свої двосторонні стосунки, і все, то у світі, знову ж таки, накладатиметься такий негативний ефект на зв’язок між Китаєм, між Сі Цзіньпіном, зокрема, та Путіним з погляду воєнних дій Росії. Тому зараз ми отримали просто інформацію зі ЗМІ на сьогодні щодо візиту. І плюс у політичних колах Росії вони багато про це говорять”, — пояснила Наталія Плаксієнко-Бутирська.

Читайте також: Пекін не хоче, щоб війну Росії проти України пов’язували з Китаєм, — Плаксієнко-Бутирська

Прямий ефір