Збивання російських ракет над Україною: чи бути коаліції з країнами НАТО (ВІДЕО)

Комплекс ПВО Patriot. Фото: gettyimages.com

Україна має намір створити з країнами НАТО коаліцію, щоб збивати російські ракети, заявив президент України Володимир Зеленський. За його словами, це питання може бути розглянуто на засіданні Ради Україна — НАТО. У Держдепартаменті США зазначили: подібні рішення Альянс ухвалює колективно, інформує FREEДОМ.

“Ми повинні працювати над технічною можливістю, щоб було застосування бойової авіації з боку сусідніх країн проти тих чи інших ракет. Так, вони б’ють по Україні, але вони діють у напрямку наших сусідів. Насамперед країн Альянсу. У нас є непоганий варіант нашої Ради Україна — НАТО. Ми вже її збирали з точки зору безпеки в морі. Я дав відповідне завдання нашим дипломатам працювати з НАТО над тим, щоб така зустріч була напрацьована й дата, коли ми можемо проговорити саме це питання”, — сказав президент України.

Таке рішення мають ухвалити колективно всі члени НАТО, заявили в Держдепартаменті США. У Вашингтоні зазначили, що постійно вивчають та оцінюють безпекову ситуацію.

“Отже, це дискусія, яка, як і всі дискусії в НАТО, обговорюється між членами Альянсу, і рішення, яке НАТО ухвалить колективно”, — сказав представник Держдепартаменту США Метью Міллер.

Польща першою серед країн-членів НАТО виступила з пропозицією захистити повітряний простір України. На початку липня Україна підписала з Польщею двосторонню угоду про співпрацю у сфері безпеки. Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск тоді заявив, що Варшава залучить союзників для обговорення можливості збиття російських ракет та дронів над українською територією.

“Ми довгий час розмовляємо про ідею, яка народилася у Варшаві, про ідею реагування НАТО на ракетні атаки, якщо йдеться про ракети, які летять у напрямку Польщі та ще перебувають на території України. З такою думкою, щоб пробувати їх збити, не чекаючи, коли вони залетять на територію Альянсу, а ще над українською землею. І це здається абсолютно логічним. Польща була першою країною, яка почала про це з Україною говорити. Нам потрібна для цього однозначна співпраця в рамках НАТО”, — сказав Туск.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава розглядає пропозицію Києва збивати російські ракети, що прямують до польської території.

Водночас генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав зрозуміти, що він проти того, щоб Польща силами своєї протиповітряної оборони збивала російські ракети в повітряному просторі України. Він підкреслив, що Альянс “не стане частиною конфлікту”. США також хочуть уникнути ескалації, повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

“Ми не хочемо давати російському диктатору Володимиру Путіну аргументи, що війна була спровокована НАТО. Ми хочемо шукати способи зробити Україну ефективною, але ми не хочемо ескалації”, — заявив Кірбі в коментарі Polskie Radio.

А ось представники низки німецьких політичних партій не виключили, що члени Північноатлантичного альянсу можуть допомогти захистити частину західної території України від російських дронових та ракетних атак.

Як пише DW, таку ідею висунула правляча “Вільна демократична партія” й “Союз 90/Зелені”. На думку політиків, зробити це можна за допомогою систем протиповітряної оборони, які знаходяться в Польщі та Румунії.

Читайте також: Україна має об’єднатися з Європою для ефективного захисту від російських ракетних ударів, — Храпчинський

Прямий ефір