Збитки, яких “Газпром” зазнає через втрату європейського ринку, перекладається на плечі звичайних росіян. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний експерт Ілля Несходовський.
Він нагадав, що минулого тижня був стрибок інфляції в Росії.
“Інакше кажучи, ціни істотно зросли, і в цьому зіграло дуже істотну роль підвищення комунальних послуг. Комунальні послуги мають своєю складовою водночас і ціну на газ. Ціна на газ підіймається постійно: торік підіймалася, у 2023-му, на 2024-й ухвалювалося рішення про підняття ціни на газ. Тобто, іншими словами, ті збитки, яких зазнає “Газпром”, поступово переносяться на всіх росіян через комунальні послуги”, — сказав експерт.
Несходовський зазначив, що коли громадянин РФ платить на 10-20% більше за комунальні послуги, ніж 2021 року, то це можна вважати оплатою “Газпрому”, щоб покрити збитки.
“Він платить за війну. Тобто це не просто оплата комунальних послуг, це фінансування зокрема війни, щоб захистити російську компанію від негативного впливу санкцій. Але тут уже, якщо бути відвертим, все-таки не питання санкцій. “Газпром” постраждав через свою політику, через те, що він постійно діяв в інтересах Кремля і вирішив у 2022-2023 роках заморозити Європу. Але виявилося, що не вийшло, попри ці ролики, попри ці заяви. Це вдарило бумерангом, і сьогоднішня проблема з комунальними послугами набагато гірша, ніж була раніше. Йдуть аварії, йдуть вибухи, пропадає опалення взимку тощо. Тому в цьому відношенні перекладається відповідальність безпосередньо на всіх росіян, які платять за комунальні послуги, за постачання газу”, — сказав експерт.
Він також констатував, що коли підіймається ціна на газ для російських компаній, то вони теж змушені “ділитися” своїми доходами.
“Звичайно ж, не можна не сказати, що основне джерело, звідки беруться гроші для того, щоб підтримувати “Газпром”, — це якраз і є Фонд національного добробуту, куди накидали багато грошей за високих цін на нафту. А тепер звідти забирають гроші, зокрема й для того, щоб підтримувати різні компанії, які зараз потрапили під санкції та у яких зараз величезні проблеми”, — сказав Несходовський.
Читайте також: Росія вилетіла з десятки найбільших економік світу — подробиці
Раніше економічний оглядач і публіцист Максим Блант розповів, що після втрати європейського ринку російський “Газпром”, який завжди був одним із найбільших платників податків РФ, став глибоко збитковою компанією.