Зброю США може почати купувати В’єтнам — подробиці від Мусієнка

Олександр Мусієнко. Скріншот: uatv.ua

США зараз активно шукають альянси зі стримування Китаю. Нещодавно у США відбулася зустріч президентів США, Південної Кореї, прем’єр-міністра Японії. Представники США неодноразово відвідували Філіппіни та В’єтнам. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, В’єтнам не хоче бути залежним лише від Китаю, а США таким чином можуть стримувати Китай.

“У В’єтнамі шукають можливості отримання озброєння та інших систем у різних країн, у тому числі США для того, щоб не впадати в залежність від Китаю, або Росії. Тобто, у них досить прагматична, продумана політика. А для США стримування Китаю — один із основних пріоритетів зовнішньої політики. І у зв’язку такий партнер, як В’єтнам, досить серйозний у регіоні Південно-Східної Азії гравець, звичайно ж підходить. А коли Сполучені Штати пропонують досить серйозну співпрацю, у тому числі з перспективою постачання F-16 — це досить цікаво”, — пояснив Мусієнко.

Він зазначив, що зараз йде серйозний переділ ринку озброєнь через об’єктивні обставини.

“У зв’язку з тим, що російське озброєння показало себе неконкурентоспроможним на міжнародній арені. Друге — їм самим потрібне озброєння. І третє — зараз багато країн побачили, наскільки успішне, ефективне озброєння саме НАТОвського зразка, зокрема й США”, — сказав гість ефіру.

Читайте також: Лавірує і готує секретну угоду — як В’єтнам вибудовує відносини зі США, Китаєм і Росією (ВІДЕО)

Прямий ефір