Понад 2 млрд дол. виділяють США на новий довгостроковий пакет військової допомоги Україні. До нього увійдуть, зокрема, засоби протиповітряної оборони. Від початку повномасштабної агресії Росії країни Заходу надали Україні військову допомогу на мільярди доларів. Київ отримав від союзників різне озброєння: від патронів, гранатометів, стрілецької зброї до танків, протитанкових керованих ракетних комплексів і тактичних безпілотних літальних систем. Наразі обговорюється надання далекобійних ракет ATACMS і літаків F-16, інформує FREEДОМ.
До нового пакету військової допомоги від Сполучених Штатів увійдуть:
- боєприпаси для ЗРК Patriot;
- системи ППО і ракети HAWK;
- артилерійські снаряди;
- безпілотні повітряні системи Puma;
- боєприпаси ракетної системи з лазерним наведенням.
Зенітні ракетні комплекси Hawk можна використовувати для знищення літаків і перехоплення ракет.
Крім того, новий пакет допомоги передбачає навчання українських фахівців і технічну підтримку.
“Вільний світ продовжує інвестувати в українську армію і перемогу України. Ми можемо виграти цю війну і відновити мир у Європі. Зброя, боєприпаси та спорядження наближають нас до цієї мети. Спасибі Ллойду Остіну та американському народу за черговий пакет допомоги в галузі безпеки!”, — заявив міністр оборони України Олексій Резніков.
Фінансування на підтримку України США виділятимуть і далі. Про це раніше заявив президент Джо Байден.
“Вважаю, що у нас буде фінансування, необхідне для підтримки України, стільки, скільки буде потрібно. І я вірю, що ця підтримка буде реальною, навіть незважаючи на те, що сьогодні на Капітолійському пагорбі лунають запитання щодо того, чи маємо ми продовжувати підтримувати Україну, як довго ми маємо це робити”, — акцентував лідер США.
Однак поки що Сполучені Штати не збираються постачати Україні далекобійні ракети. Однією з причин, кажуть аналітики, є дефіцит цієї зброї у самої армії США. Але багато хто впевнений, допомога в цьому питанні — справа часу.
“Я тут досить оптимістичний, тому що ми вже бачили багато історій і з американськими танками “Абрамс”, і з німецькими танками, і історію про те, хто перший надасть, історію з тими ж системами “Петріот”. Уже тепер — із винищувачами. І ракети більшої дальності — це ще один момент, який, я думаю, після цієї гри — хто подає перший сигнал — він також вирішиться”, — вважає політолог-американіст Владислав Фарапонов.
Велика Британія пишається своїм внеском у боротьбу України з російською агресією, про що раніше заявив прем’єр-міністр Ріші Сунак. Британія надає Києву танки, далекобійну зброю, а також навчає військовослужбовців ЗСУ в рамках так званої “коаліції винищувачів”.
“Президент Путін думатиме, що він може нас перечекати, що Альянс втомиться, виснажиться і здасться. Але це не так. І чим більше ми зможемо надати Україні підтримки, не тільки тут і зараз, а й підтримки, яка триватиме якийсь час і на роки вперед, я думаю, це стане потужним сигналом для Путіна про те, що немає сенсу намагатися нас перечекати. Ми нікуди не підемо. Ми будемо тут (в Україні) стільки, скільки буде потрібно”, — заявив Сунак.
Берлін також виділив новий пакет військової допомоги, до якого увійшла техніка, боєприпаси та багато іншого, повідомляють у прес-службі німецького уряду.
Президент Сербії, Александар Вучич, в інтерв’ю Financial Times заявив, що він не проти того, щоб його країна продавала боєприпаси посередникам, які відправляють їх в Україну. На думку експертів, така заява є ознакою, що балканський союзник Росії розвертається на Захід.
“Белград не допомагатиме російським військовим зусиллям. Ми приєдналися до всіх резолюцій ООН, які засуджують повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Ми приєднуємося до заборони реекспорту, наприклад, технологій подвійного використання в безпілотниках. Ми не будемо хабом для реекспорту чогось у Росію”, — наголосив Вучич.
14-й пакет військової допомоги Україні затвердила влада Бельгії. ЗСУ нададуть боєприпаси на суму майже 32,5 млн євро. Їх закуплять і доставлять у найкоротші терміни.
Також допомагати Україні й надалі збирається Болгарія. Чорноморський регіон буде в безпеці тільки після повної поразки Кремля, заявив міністр оборони країни Тодор Тагарев.
“Ми повинні зробити все необхідне як для зміцнення нашої обороноздатності, так і для надання допомоги Україні, щоб вона могла продовжити контрнаступ, який вона, вочевидь, почала, і звільнити свої території. Ми повинні зробити це в рамках рішень Європейського Союзу і рішень Національних зборів”, — резюмував Тагарєв.
Сенат Швейцарії планує дозволити реекспорт зброї третім країнам. За відповідну правку проголосували у верхній палаті законодавців.
Якщо цю ініціативу підтримають і в нижній палаті, то Україна зможе отримувати зброю через партнерів, які купили її у Швейцарії.
З лютого 2022 року ця країна надавала Україні тільки фінансову та гуманітарну допомогу, оскільки зберігає нейтралітет.
Загалом Україна вже має у своєму розпорядженні необхідну зброю і боєприпаси для звільнення своєї території від російських окупантів, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Читайте також: Військова допомога на мільярди доларів: хто та як підтримує Україну (ВІДЕО)
Нагадаємо, 8 червня у Білому домі відбувся саміт за участю президента США Джо Байдена та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака.