Зброя майбутнього: як працюють пілоти FPV-дронів на Харківському напрямку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російська окупаційна армія щодня штурмує позиції українських Сил оборони на Харківському напрямку. Піхотинців на нулі підтримують не лише артилеристи, а й пілоти дронів-камікадзе, які вражають техніку та особовий склад противника. Бійці бригади “Спартан” після бойових виходів регулярно виїжджають на тренувальні польоти, щоб відточувати майстерність управління FPV-дронамі, повідомляє FREEДОМ.

Боєць із позивним “Райдо” майже рік тому приєднався до підрозділу безпілотних літальних апаратів (БпЛА) штурмової бригади “Спартан”. Бойового досвіду військовослужбовець не мав, усього вчився на практиці. Захищав спочатку Запорізьку область, був у Роботиному, зараз разом із побратимами на Харківському напрямку. Зізнається, став пілотом FPV-дрона, оскільки впевнений — це зброя майбутнього.

“Використання дронів на даний час дуже ефективне, знищує дуже дорогу техніку, багато особового складу противника та й використання не таке складне, можна навчиться і добре працювати. Я думаю, у майбутньому вони все замінять”, — сказав “Райдо”.

На тренувальному виїзді у захисників дрони-камікадзе, так звані літаки-снаряди. Залежно від виду боєприпасу, цей безпілотник може вразити як особовий склад, так і важку техніку.

“Маленький семерочний дрончик, чіпляється туди бомбочка, осколочок, кумулятивний заряд. Ми тільки працюємо на них. Навіть танки вражає, залежно від того, як залетиш і куди влучиш”, — розповів військовослужбовець бригади “Спартан” із позивним “Тихий”.

Він розповів, що під час підготовки дрона до польоту сильний вітер може завадити пілоту в управлінні, але потрібно вчитися літати за різних погодних умов.

“Якщо вітер зустрічний, то набагато менша дальність польоту, велике навантаження на дрон і батарея швидше сідає”, — зазначив військовослужбовець.

“Тихий” воював у Бахмуті, був під Роботиним у Запорізькій області, а зараз стоїть на обороні Харківської області. Один з успішних вильотів був улітку цього року в Липцях, згадує боєць. Він отримав координати диверсійно-розвідувальної групи, яка просувалася до українських позицій.

“Я був пілотом, це був Харківський напрямок, у районі Липців пересувалася піхота, і нам дали наказ знищити її, ми це зробили”, — розповів він.

Третій член екіпажу з позивним “Якудза” родом із Дніпропетровської області. Він приєднався до підрозділу БпЛА тільки в лютому цього року, намагається не пропускати жодного з тренувань. Каже, пов’язав своє життя з безпілотними літальними апаратами не випадково, з дитинства збирав моделі літаків і мріяв про небо.

“Просто люблю авіацію. Для пілота винищувача у мене здоров’я не те, а тут можна і так. Важкувато було тільки спочатку, поки не зрозумів, що і як, але на симуляторах загалом більш-менш виходило”, — розповів він.

Хлопці кажуть, тренувальні польоти відбуваються зранку й до вечора, бійці моделюють різні ситуації, відточують до автоматизму злети, посадки та скидання боєприпасів. Демонструвати свої навички будуть уже за кілька днів на одній із бойових позицій на півночі Харківської області.

Читайте також: “Гармат достатньо”: САУ CAЕSAR заступили на бойове чергування на кордоні з Білоруссю (ВІДЕО)

Прямий ефір