У Лиман, який російська армія довго намагалася захопити, а згодом усіма силами намагалася втримати — українська армія повернулася трохи більше, ніж за тиждень. У кільце російські окупаційні війська українська армія почала брати з 23 вересня. Про повний контроль над цим населеним пунктом на Донеччині оголосили вже 2 жовтня, інформує FREEДОМ.
Російські пропагандисти тепер лише розводять руками. Їхня впевненість у неминучій перемозі над Україною, про що досі заявляють у Кремлі, зменшується з кожним днем. Про це вже говорять і пересічні росіяни.
При цьому Україна все ще недостатньо озброєна, хоча отримує від Заходу регулярне постачання військової допомоги. Але навіть у такій ситуації українська армія спромоглася змінити становище на фронті на свою користь, розвіявши міф про непереможність так званої другої армії світу.
“Україна зараз має тактичну перевагу. Українці обирають, де воювати, даючи відсіч російській армії. Путін зараз втрачає впевнений контроль над подіями. Я б ще додав, що невдоволення російської еліти війною стає помітнішим. І мені здається, що російські військові незадоволені тим, що Путін нібито віддає накази військам”, — заявив в інтерв’ю “Голосу Америки” директор з Росії та Європи Американського інституту світу Дональд Дженсен.
У британській розвідці вважають, що на тлі успіхів України на фронті будь-якої миті влада Путіна може похитнутися. Втеча російської армії з Лиману стала його черговим серйозним політичним провалом. Зважаючи на те, що це Донецька область — регіон, який Росія збиралася, за словами лідера Кремля, “звільнити” та планувала анексувати.
“Далі втрати території на незаконно окупованих територіях майже напевно призведуть до посилення публічної критики та посилять тиск на вище командування”, — йдеться у звіті розвідки Великобританії у Twitter.
Путін сам себе загнав у пастку, кажуть політологи. Оголошена ним, хоч і часткова, мобілізація, збільшує невдоволення у суспільстві.
“Висловлюючись покерними термінами, президент Путін пішов ва-банк, і це, звичайно, фатально. Це стосується й економічного майбутнього Росії”, — прокоментував ситуацію виданню Yle президент Фінляндії Саулі Ніїністьо.
В результаті псевдореферендумів, заяв про входження окупованих територій до складу Росії та шантажу ядерною зброєю Захід посилив санкції проти Росії.
“Ми пропонуємо запровадити нові масштабні заборони на імпорт російських товарів. Це не дозволить російським товарам потрапити на європейський ринок і позбавить Росію додаткових 7 млрд євро доходів”, — заявила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.
Через амбіції Путіна Росія поступово переходить на економіку воєнного часу. Все, що пов’язане з розвитком — інфраструктура, освіта, здоров’я — йде на другий план. І наслідки цього дуже скоро відчує кожен росіянин.
Читайте також: Контрнаступ ЗСУ триває: як зростають втрати російських окупантів (ВІДЕО)