Збої в роботі інтернету в регіонах РФ — негласна стратегія влади щодо боротьби з протестами, — експерт

Ілюстративне фото: Facebook

Блокування месенджерів у різних регіонах Росії свідчить про наявність системи контролю, яка використовується владою для запобігання координації протестувальників та обмеження інформаційної свободи. Про це сьогодні, 10 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів IT-фахівець, директор некомерційної організації “Товариство захисту інтернету” Михайло Клімарьов.

“Коли один раз — це випадковість, два рази — це збіг, а три рази — це вже система. Тепер ми точно знаємо, що в будь-якій незрозумілій ситуації, під час масових заходів і виступів російська влада блокуватиме месенджери”, — сказав він. 

Фахівець нагадав, що збої в роботі соціальних мереж останнім часом відбувалися в таких російських регіонах, як Дагестан — після антисемітських погромів, а також після протестів в Башкортостані та Якутії. 

“Це означає, що є якась система. І так, у російської влади є технічна можливість саме блокування, причому блокування негласного, яке не підкоряється громадському контролю, — у них там багато чого так зроблено”, — зазначив експерт. 

За його словами, до випадків блокування доступу до інтернет-ресурсів у регіонах, існував реєстр заблокованих ресурсів, включно з такою платформою, як, наприклад, Instagram.

“Досі блокування там все-таки якось контролювалися, але в регіонах не було ніяких постанов, не було ніяких наказів. Принаймні, гласних. Мабуть, усе вирішилося негласно, а блокували саме месенджери для того, щоб, як вони вважають, протестувальники не могли координувати між собою дії. Очевидно, що це якась система”, — наголосив Михайло Клімарьов.

Читайте також: Масштабний збій інтернету у РФ: що спричинило (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Башкортостані тривають арешти в межах так званої “Баймацької справи”. Три тижні тому тисячі людей вийшли на протести на підтримку активіста Фаїля Алсинова. Після силових розгонів мирних акцій влада розгорнула масштабну репресивну кампанію.

Прямий ефір