Зближення Північної Кореї та Росії: які вигоди для Китаю, розповів політолог

Прапори Росії та Північної Кореї. Ілюстрація: gettyimages.com

Китай розглядає зближення Північної Кореї та Росії, особливо у військовому плані, як можливість для реалізації китайсько-бразильського так званого мирного плану з завершення, а фактично заморожування війни в Україні, що стане тріумфом для Пекіна на геополітичній арені. Про це сьогодні, 3 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук, член-кореспондент Української академії геополітики та геостратегії Станіслав Желіховський.

“Китай зацікавлений у зближенні [Північної Кореї та Росії] з огляду на те, що Пхеньян перебуває під сильним впливом Пекіна в багатьох питаннях, особливо пов’язаних із зовнішньополітичними або економічними аспектами. Так, Північна Корея відіграє роль зручного посередника, який може виконувати роль країни, що може надавати обхід санкцій для Росії, а також надавати різні товари, зокрема й озброєння”, — сказав він.

У цьому контексті, на його думку, для Китаю може бути вигідним відправлення північнокорейських військ до Росії.

“Як ми знаємо, Північна Корея відправляє свої війська в Росію, і за останньою інформацією, вони можуть узяти участь у бойових діях, якщо вже не беруть, з огляду на те, що перебувають щонайменше в Курській області. Я можу припустити, що для Китаю це вигідно в контексті того, щоб Росія як мінімум не програла в цій війні, а в ідеалі схилити офіційний Київ до перегляду китайсько-бразильського “мирного плану”, — зазначив Желіховський.

За його словами, якщо в кінцевому підсумку розглядатимуть варіант “мирного плану” Китаю та Бразилії, то це стане своєрідним геополітичним тріумфом для Піднебесної та непоганим варіантом для Росії.

“Для Росії, яка також створила цей “мирний план”, що зараз проштовхує Пекін, це щонайменше може дати змогу зберегти присутність на тих територіях, які були окуповані 2022 року, а також поставити конфлікт на паузу і перезапустити свою військову машину, перегрупуватися. Надалі не виключено, що Росія знову почне або продовжить наявну агресію проти нашої країни”, — підсумував Станіслав Желіховський.

Читайте також: Немирний план: ініціативу Китаю та Бразилії щодо завершення війни проаналізували експерти

Нагадаємо, Пекін просуває свою версію завершення агресії Росії проти України. У лютому 2023 року в Китаї представили свій так званий мирний план. Він складався з 12 пунктів та пропонував, по суті, заморозити бойові дії на наявній лінії розмежування. Пізніше, у травні 2024 року, КНР та Бразилія представили оновлену версію цієї ініціативи. Для її просування країни організували платформу “Друзі миру”.

Прямий ефір