Президент Володимир Путін і міністр оборони Сергій Шойгу виступили на розширеному засіданні колегії російського Міноборони і повідомили, що планують збільшити кількість людей у формі на третину — з 1 млн 150 тис. до 1,5 млн осіб. Ініціативу Путін схвалив, але обговорення перенесли в закритий режим, інформує FREEДОМ.
У російській армії оголосили про масштабну реформу. Через понад 300 днів повномасштабної агресії на території України військове командування країни-агресора вирішило, що ресурсів осінньої мобілізації недостатньо, якщо бойові дії затягнуться.
“Для гарантованого вирішення завдань із забезпечення військової безпеки Російської Федерації нам необхідно довести чисельність Збройних сил до півтора мільйона військовослужбовців, зокрема військовослужбовців за контрактом 695 тис. осіб”, — заявив російський міністр оборони.
У рамках оголошеної реформи планують змінити і вік призовників.
“Поетапно збільшити вік призову громадян з 18 до 21 року, а граничний підвищити до 30 років”, — сказав він.
Кількість військовослужбовців за контрактом має зрости на 290 тис. — до 695 тис. Уже до кінця 2022 року планується, що в російській армії буде 521 тис. контрактників.
“Забезпечити можливість за бажанням громадян вступати на військову службу за контрактом або бути призваним з першого дня приходу на службу”, — заявив Шойгу.
Дозволяти призовникам укладати контракти одразу, дає можливість їх негайно відправляти на фронт, замість проходження строкової служби.
Російське видання “Медуза” пише, що поки в Росії ще діє негласне правило не відправляти строковиків у зону бойових дій, його порушують, але не систематично. Але навіть цей факт, який по суті розв’язує руки військовому командуванню, не приведе армію РФ до позитивних результатів, оскільки мотивація російських військових залишиться на низькому рівні, на відміну від Збройних сил України, вважає військовий експерт Іван Ступак.
“Вони намагаються повторити реформу українських Збройних сил, але ми ж 8 років це робимо. Згадайте в Криму, як стояли наші військові: бушлат на 3 розміри більший, берци безглузді і зараз… Космоліт якийсь. Ну це ж не про гроші була реформа, гроші частково, але реформа була тут (показує на голову), коли солдатам дозволено проводити якісь дії військові, покладаючись на їхні знання, вміння, навички і на їхнє бачення”, — пояснив він.
У рамках реформи заявляють і про забезпечення армії. Але на думку військового експерта, це не більше ніж декларація намірів.
“Реформа робиться планомірно, коли не просто: 100 літаків, тисяча ракет 100 тис. 500 військових. Це відбувається акуратно: відкриваються гросбухи, ви починаєте лічити, що є, що ви можете зробити цього року, який бюджет витратити на стрілецьку зброю, наступного року витратити на закупівлю форми для 10%, наступного року для 20%, ви не зможете за один рік зробити реформу в один момент”, — наголосив Іван Ступак.
Наразі ж стан та оснащення російських військ, які перебувають на території України, показує, як насправді захищені навіть сучасні танки.
У рамках реформи було оголошено формування двох військових округів у Москві та Санкт-Петербурзі. А також плани у 2023 році створити 3 заводи з ремонту військової техніки.
Читайте також: “Традиційно сам себе завжди топив”: який реальний стан морського флоту РФ (ВІДЕО)