Збільшення військової допомоги та навчальна місія для воїнів: Рада ЄС продовжує підтримувати Україну (ВІДЕО)

Прапори ЄС і України. Фото: pixabay.com

На тлі масових російських атак на Київ та інші українські міста Європейський Союз ухвалив рішення збільшити суму військової допомоги для України до більш ніж 3 млрд євро. Також члени ЄС обговорили організацію тренувальної місії для українських військових, інформує FREEДОМ.

Масові обстріли Росією українських міст спровокували нову потужну хвилю допомоги Україні від країн-союзників. 17 жовтня верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявив про збільшення суми військової допомоги для України.

“Поки Дмитро Кулеба з бомбосховища звертається до Ради ЄС із закордонних справ, ми збільшуємо військову допомогу Україні до 3,1 млрд євро і запускаємо військову навчальну місію. Останні невиборчі атаки Росії не похитнуть нашу рішучість підтримувати Україну, а лише посилять її”, — написав Борель у Twitter.

Таким чином, у ЄС збільшили фінансову допомогу на 500 млн євро.

“Допомога складається з 490 млн євро на військове обладнання, призначене для доставки летальної сили в оборонних цілях, а також 10 млн євро, призначених для покриття витрат на передачу обладнання та витратних матеріалів, таких як засоби індивідуального захисту, аптечки першої допомоги, пальне. Крім того, заходи виділеної допомоги дозволять забезпечити технічне обслуговування та ремонт військової техніки, яка вже була передана Україні державами-членами ЄС у рамках Європейського фонду миру (EPF)”, — йдеться у пресрелізі Ради Європейського Союзу.

У Раді ЄС також повідомили про створення місії, яка допомагатиме зміцненню обороноздатності України. У рамках цієї місії передбачається підготовка 15 тис. українських воїнів у країнах ЄС.

“Метою місії є сприяння підвищенню боєздатності Збройних сил України для ефективного ведення військових операцій, щоб дозволити Україні захищати свою територіальну цілісність у межах своїх міжнародно визнаних кордонів, ефективно відстоювати свій суверенітет та захищати громадянське населення”, — уточнили у заяві Ради Європейського Союзу.

До цього глава українського МЗС Дмитро Кулеба звернувся до Ради ЄС із закордонних справ і закликав збільшити допомогу Україні та ввести санкції проти Ірану, який надає Російській Федерації безпілотники для атак на українські міста.

“Я, напевно, перший міністр закордонних справ, який звернувся до Ради Європейського Союзу з закордонних справ із бомбосховища через повітряну тривогу. Просив більше ППО та постачання боєприпасів. Закликав ЄС ввести санкції проти Ірану за надання Росії безпілотників. Дев’ятий пакет санкцій ЄС щодо Росії має бути жорстким”, — повідомив Дмитро Кулеба у Twitter.

Міністр закордонних справ Данії Єппе Кофод закликав ЄС рішуче відреагувати на теракти, внаслідок яких загинули кілька людей.

“Дуже важливо організувати військову тренувальну місію для України, а також надати більше коштів на купівлю зброї для України й, що не менш важливо, для системи озброєнь, яка може захистити від цих атак, які ми бачимо зараз”, — заявив він.

Українські військові проходитимуть навчання в ЄС у найближчі два роки. Як зазначається в заяві Європейської Ради, місія працюватиме на території країн-членів Євросоюзу, а її оперативний штаб буде розміщено у Європейській службі зовнішніх зв’язків (EEAS) у Брюсселі. Місію очолить віцеадмірал Ерве Бліжон, директор департаменту військового планування та виконання Європейської служби зовнішніх зв’язків. Вперше ідею створення такої місії Боррель озвучив ще у серпні цього року, проте тоді її не було реалізовано.

Читайте також: Україна отримає 500 млн євро військової допомоги, а військовослужбовців навчатимуть у країнах ЄС, — Борель

Прямий ефір