Заяви, що надходять зі США, змушують занепокоїтися, — Каллас про майбутнє НАТО

Кая Каллас. Фото: uatv.ua

Наразі немає жодних ознак того, що НАТО перестане існувати у своєму сьогоднішньому вигляді, однак сигнали з Вашингтона змушують турбуватися. Про це сьогодні, 24 лютого, на брифінгу в Брюсселі за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Європейського Союзу заявила верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, повідомляє кореспондент FREEДОМ в Європі.

“Очевидно, що заяви, які надходять зі Сполучених Штатів, змушують нас усіх турбуватися. Який стан трансатлантичних відносин? Очевидно, що у нас були розбіжності й раніше, але нам завжди вдавалося залагодити їх, і ми також очікуємо, що зробимо це і цього разу. Ми звертаємося до нової американської адміністрації. Я також завтра вирушу до Сполучених Штатів, щоб зустрітися з Марко Рубіо (держсекретар США, — ред.) та іншими, щоб обговорити питання, які становлять інтерес для нас обох”, — сказала Каллас.

Вона зазначила, що НАТО — це альянс, який працює на користь усіх його учасників. Нагадаємо, раніше Кая Каллас обіймала посаду прем’єр-міністра Естонії. Очільниця європейської дипломатії звернула увагу, що громадяни її країни загинули за захист США.

“Але я хочу наголосити, що НАТО — це оборонний альянс, який існує для захисту всіх, і він добре спрацював також для Америки. Дозвольте мені нагадати вам, що єдиний раз, коли статтю 5 (статуту НАТО про взаємодопомогу) було використано, її було використано для Америки. Тому країни, такі як моя (Естонія), пішли на підтримку Америки в їхніх проблемах, і ми втратили там багато солдатів. Ми втратили 12 солдатів. І якщо берете до уваги, яка ми маленька країна, я навіть не знаю, який відсоток узяти для порівняння, але ясно, що ми були з нашими союзниками. Ми сподіваємося, що трансатлантичний альянс працює, тому що він працював в обох напрямках. І поки що в нас немає жодних ознак того, що він не буде працювати. Звичайно, щось зміниться, це абсолютно очевидно. Але ми не повинні викидати у вікно те, що добре працювало досі”, — заявила Каллас.

Читайте також: Доводи Орбана про неприйняття України до НАТО можуть обернутися проти самої Угорщини

Нагадаємо, політолог Ігор Рейтерович звернув увагу, що у співпраці США та Євросоюзу сьогодні є багато проблем, і питання навіть не у російсько-українській війні — Європа повинна усвідомлювати свою суб’єктність.

Прямий ефір