Заяви Путіна про допомогу КНДР — лише слова, РФ не здатна захистити навіть свої кордони, — Козій

Прапори Росії та Північної Кореї. Фото: РИА Новости

Поїздка російського диктатора Путіна до Північної Кореї однозначно пов’язана з налагодженням стосунків із північнокорейським лідером Кім Чен Ином задля постачання боєприпасів до РФ.  Північну Корею зі свого боку цікавлять військові технології, зокрема ядерні, але поки невідомо, чи готова Росія ними ділитися зі своїм новим партнером. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM заявив військовий експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій.

“19 червня Росія та КНДР підписали договір про стратегічне партнерство. Договір між країнами, серед іншого, передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії. Варто зазначити, що вже сьогодні Північна Корея постачає своє озброєння Росії. І я не виключаю, що постачання триватиме”, — зазначив військовий експерт.

За його словами, щодо надання допомоги з боку РФ Північній Кореї, то тут, найімовірніше, — лише словесна бравада.

“Тому що на сьогоднішній момент Росія не в змозі забезпечити навіть захист своїх кордонів у військовий спосіб. Наприклад, якщо взяти Кольський півострів (кордон із Фінляндією), то всі військові експерти кажуть, що немає військ — вони всі сьогодні в Україні. Ситуація з Далеким Сходом — теж не краща. Тому заяви російського диктатора про допомогу Північній Кореї в разі нападу на неї — лише слова. Водночас потрібно розуміти, що на Північну Корею найближчим часом все одно ніхто не нападе. Тому й допомога з боку РФ їй навряд чи буде потрібна”, — констатував Козій.

Він зазначив, що питання полягає в іншому.

“Питання полягає в тому, що Росія сьогодні настільки ослабла, що готова шукати допомогу в таких країнах як Північна Корея та В’єтнам”, — зазначив експерт.

Він також додав, що Північна Корея зі свого боку зацікавлена отримати від РФ військові технології. 

“Виникає велике питання, наскільки сьогодні Російська Федерація готова поділитися своїми військовими технологіями з Північною Кореєю. Тим паче підписуючи таку угоду, РФ і Північна Корея відсунули в бік інтереси Китаю. Зрозуміло, що Китай не буде щасливий бачити, як два його васали починають домовлятися за його спиною між собою. Це розглядатиметься як спроба стати сильнішим стосовно основного лідера в цьому регіоні, яким є Китай. Тому Китай буде досить-таки ревно стежити за просуванням подібних договорів”, — резюмував Ігор Козій.

Читайте також: Аналога п’ятої статті НАТО у них ніколи не буде: підсумки зустрічі російського і північнокорейського диктаторів підбив експерт

Прямий ефір