Радість білоруського диктатора Лукашенка з приводу того, що Білорусь долучилася до клубу ядерних держав насправді безпідставна, бо прямих доказів розміщення тактичної ядерної зброї на території країни немає. Тому і ядерний шантаж з боку Білорусі виглядає принаймні нерозумно. Таку думку сьогодні, 2 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM висловив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.
“На території Білорусі розміщені носії, оперативно-тактичні комплекси “Іскандер”, здатні завдавати удару по території України або країн НАТО. Але інформації про переміщення безпосередньо ядерних боєприпасів на територію Білорусі немає. У країн Заходу, і насамперед Сполучених Штатів, достатньо можливостей для моніторингу переміщення ядерних боєприпасів. Але вони чітко заявили, що зараз даних, які б свідчили про переміщення ядерних боєприпасів з території Росії до Білорусі, немає”, — зазначив військово-політично експерт.
Він наголосив, що повідомлення з приводу можливого удару тактичною ядерною зброєю з території Білорусі — це частина російської інформаційно-психологічної операції (ІПСО).
“Тому я закликаю українських журналістів дуже обережно ставитися до просування подібних тез. На даний момент, ще раз підкреслю, немає інформації про розміщення безпосередньо ядерних боєприпасів на території Білорусі”, — акцентував Снєгирьов.
Він акцентував, що переміщення ядерних боєприпасів на територію Білорусі залежить не від бажання Лукашенка, і навіть не від бажання російського диктатора Путіна. Йдеться про позицію Пекіна.
“Нагадаю, коли 2022 року вперше почалася істерика щодо можливого переміщення тактичного ядерного озброєння і можливості його застосування, позиція Пекіна була чітка й однозначна — застосування ядерного озброєння неможливе, втім, як і ядерної риторики загалом. Що стосується позиції Пекіна до офіційного Мінська, КНР розглядає Білорусь відповідно в зоні свого військово-політичного впливу. Китай не просто так надав Мінську макрофінансову допомогу. Тому зараз думка Пекіна щодо ядерної зброї в Білорусі буде ключовою”, — пояснив експерт.
Він додав, що ні Лукашенко, ні Путін без дозволу офіційного Пекіна не зможуть зробити навіть кроку в моменті можливого переміщення тактичних ядерних боєприпасів. А позиція Пекіна в цьому питанні досить категорична.
Експерт зазначив, що наразі Лукашенко не може ухвалювати рішення самостійно. Основне його завдання — утримання режиму особистої влади.
“Сьогодні він намагається лавірувати між центрами впливу: не посваритися ні з Москвою, ні з Пекіном. Основне його завдання на сьогодні — утримання режиму особистої влади. Це фактично єдиний диктатор, крім Путіна, який понад 30 років перебуває при владі в одній із найбільших європейських країн. І його основне завдання — утриматися при владі, ба більше, передати її у спадок”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Білорусь проводить інформаційну роботу для відволікання резервів Сил оборони України, — військовий оглядач