Заяви Кремля про зміну ядерної доктрини РФ націлені на те, щоб налякати Захід, — Селезньов

Ілюстративне фото: polskieradio.pl

Активне підсвічування в російських пропагандистських ЗМІ теми внесення змін до ядерної доктрини Російської Федерації — це чергова спроба Кремля певною мірою налякати західну політичну спільноту. Таку думку озвучив військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Цілком очевидно, що українська сторона навряд чи чомусь буде дивуватися. І, як на мене, очевидно, що Путіну абсолютно наплювати на всі норми і правила, встановлені за підсумками Другої світової війни. Він діє на свій розсуд і ухвалює рішення, абсолютно ігноруючи будь-які нормативні законодавчі акти. Тому все це брязкання ядерною зброєю і згадка про те, що вносяться серйозні зміни в стратегію ядерного стримування Російської Федерації, — це пил в очі”, — сказав експерт.

За його словами, де-факто, відповідно до цих змін, Україна вже неодноразово перетинала так звані “червоні лінії” Росії.

“Йдеться і про контроль деяких історичних територій Російської Федерації, і про численні удари за допомогою дронів і ракет по російських військових об’єктах на території самої РФ. Причому знищувалися і стратегічні об’єкти, і об’єкти, які входять до сил ядерного стримування. Згадаймо “прильоти” по станціях загоризонтного спостереження у Воронезькій області і десь ближче до Уралу. Власне кажучи, таких інцидентів ми можемо згадати чимало. Але чи були якісь адекватні реакції з боку путінського режиму? Ні, їх не було. Тому, думаю, що адресати цих заяв Путіна знаходяться на захід від наших кордонів”, — зазначив Селезньов.

Тим часом українська армія і далі продовжує виконувати комплекс заходів, пов’язаних зі стратегічною обороною, доповнив він.

“В принципі, ключова місія, що покладається на стратегічну оборону 2024 року, — це максимальне вихолощення ворожих військових ресурсів. У цьому напрямку українські Сили оборони діють вельми-вельми успішно”, — резюмував спікер.

Читайте також: Найбільша проблема нової ядерної доктрини РФ полягає у відсутності переконливості погрози — пояснення політологині

Раніше безвідповідальними назвав ядерні погрози Путіна держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен. Також він зазначив, що зараз світові необхідне більше роззброєння.

Читайте також: “Це розкриває справжнє обличчя Путіна”: в ЄС відреагували на чергові ядерні погрози Кремля

Прямий ефір