Заявою про випробування крилатої ракети “Буревісник” росіяни вирішили нагадати країнам Заходу про ядерний шантаж, — Снєгирьов

Дмитро Снєгирьов. Скріншот: uatv.ua

Президент Російської Федерації Володимир Путін на форумі “Валдай” заявив про успішне випробування крилатої ракети з ядерною установкою “Буревісник”. З 2001 року з 13 пусків “Буревісника” жоден не завершився успішно, а це показник неспроможності військово-промислового комплексу (ВПК). Про крилату ракету сьогодні, 5 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Путіну підкинули ідею, яку намагалися реалізувати ще в 50-ті роки, але тоді подібні розробки визнали безперспективними, і їх відклали на безвік. Примітно, що в 50-х роках подібна розробка мала назву “Буря”. Тому, очевидно, росіяни вирішили нагадати країнам Заходу про так званий ядерний шантаж”, — вважає він.

Експерт зазначив, що пропаганда Росії всіляко поширює інформацію про те, що у країн Заходу немає подібного озброєння.

“За оцінками російської сторони, ця ракета завдовжки близько 12 м і нібито здатна нести мегатонну заряду. Тобто, по суті, це стратегічне ядерне озброєння. Російська сторона поширює версію про те, що у країн Заходу фактично не буде можливості протистояти цьому виду озброєння. Причому російська сторона наполягає на тому, що це буде нібито не обмежена дальність ураження — до 3 тис. км”, — сказав він.

Снігірьов упевнений, що заява про успішне випробування цього типу ракет — це політичний блеф.

“Із 13 пусків “Буревісника” жоден не завершився успішно. Роботи почалися 2001 року, 22 роки триває розробка цього проєкту. Він фактично ще не реалізований. Це показник неспроможності російського військово-промислового комплексу (ВПК). За 5 років вони не змогли реально навіть не те, що запустити в серію, а провести успішне випробування цього виду озброєння. Тому, судячи з усього, йдеться про так званий політичний блеф”, — пояснив він.

Пропаганда РФ намагається продати на внутрішньому ринку хоч якісь досягнення, адже на полі бою їх немає, зауважив експерт.

“Російська Федерація намагається зберегти гарну міну за поганої гри, прекрасно розуміючи, що треба щось продати хоча б внутрішньому, не кажучи вже про зовнішній, споживачеві. Реальних успіхів на лінії бойового зіткнення немає. Ба більше, російська сторона змушена визнати успішний характер українського контрнаступу, і щоб якось мінімізувати ідеологічні та політичні втрати, дістають проєкт 50-х років, яким намагається лякати весь цивілізований світ”, — резюмував він.

Читайте також: Росія зазнає іміджевих втрат через знищені комплекси ППО С-400 “Тріумф” — аналіз експерта

Прямий ефір