Вибори в Туреччині — це завжди подія. Явка в республіці традиційно більша ніж 80%, тому що громадяни надають їм великого значення. На вибори заведено ходити сім’ями. Про це сказав російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Вибори, ймовірно, — останній демократичний інститут за Ердогана, який дозволяє людям на щось впливати, щось змінювати у власній країні, відчувати, що вони справді щось вирішують і щось означають”, — наголосив гість ефіру.
Сулейманов зазначив, що багатьох громадян Туреччини надихнули результати муніципальних виборів 2019 року.
“Коли у чотирьох найбільших містах країни, включаючи Стамбул та Анкару, перемогли представники опозиції. Тоді дуже багатьох у Туреччині це надихнуло. І опозиція сама, звісно, дуже готувалася до цих виборів. Повторю, для багатьох людей ці вибори — дійсно той інструмент, за допомогою якого, як вони переконані, вони можуть щось змінювати в країні. Тому це справді дуже важливо”, — наголосив Руслан Сулейманов.
Читайте також: Ердоган чи Киличдароглу: результати виборів у Туреччині в огляді експертів
Нагадаємо, сьогодні, 28 травня, у Туреччині відбувається другий тур президентських виборів. У ньому зустрічаються чинний глава держави Реджеп Таїп Ердоган та опозиційний політик Кемаль Киличдароглу. У першому турі, 2 тижні тому, жоден із кандидатів не зміг отримати необхідну для перемоги абсолютну більшість голосів. Вища виборча рада Туреччини 15 травня оголосила результати першого туру президентських і парламентських виборів. За чинного главу держави Реджепа Таїпа Ердогана віддали голоси 49,51% виборців, а його опонент Кемаль Киличдароглу набрав трохи менше — 44,88% голосів.
Читайте також: Туреччина напередодні другого туру президентських виборів: як готується країна (ВІДЕО)