Завершення війни, відносини зі США, розвиток економіки: про що говорили на форумі “Україна. Рік 2025” (ВІДЕО)

Учасники форуму "Україна. Рік 2025". Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 23 лютого, у Києві відбувся форум “Україна. Рік 2025”, присвячений річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Учасники заходу обговорили ключові питання розвитку країни, включно з внутрішніми викликами та міжнародною співпрацею. На форумі були присутні представники спецслужб і міністерств, які відповідають як за внутрішню політику, так і за зовнішні зв’язки. Захід завершився пресконференцією президента України Володимира Зеленського, інформує FREEДOM.

Україна визначила п’ять ключових напрямків на 2025 рік. Йдеться про зміцнення соціальної допомоги для місцевого населення, відновлення, серед іншого, енергетичного сектору країни, підтримку внутрішнього виробника, налагодження відносин із міжнародними партнерами та посилення оборонно-промислового комплексу (ОПК). За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Київ інвестує 2,2 трлн гривень в оборону держави.

“Працюємо над тим, щоб розвивати нашу оборонну промисловість, спроможність ОПК України зросла в шість разів порівняно з двома роками раніше. Дуже прогресуємо у виробництві боєприпасів і техніки. Артилерія, бронетехніка, далекобійні дрони, ракетна програма, — всі ці та інші напрямки ми розвиваємо і вкладаємо значний ресурс. Розробляємо інноваційні системи, розробляємо інноваційні підходи”, — зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

На форумі “Україна. Рік 2025” окремо відзначили також стабільне зростання української економіки. За словами міністерки економіки України Юлії Свириденко, іноземні партнери спільно з українськими будують заводи навіть під час війни.

“Четвертий рік війни ми зустрічаємо показниками поступового відновлення, економічного зростання після історичного падіння у 2022 році. Ми завдячуємо цьому зростанню українським підприємцям і нашим міжнародним партнерам, які надали нам пряму бюджетну підтримку на 115 млрд доларів. США внесли 35 млрд доларів”, — розповіла міністерка економіки України.

Дипломатичне відомство України також було присутнє на форумі. Очільник МЗС Андрій Сибіга заявив, що міністерство зараз активно працює з міжнародними партнерами для якнайшвидшого і справедливого завершення війни Росії проти України. За словами Сибіги, український лідер Володимир Зеленський поставив завдання домогтися миру вже цього, 2025 року.

“Від того, як закінчиться війна Росії проти України, без перебільшення залежатиме безпека та звичайний спосіб життя кожної європейської сім’ї, кожної трансатлантичної сім’ї. Дуже важливо це усвідомлювати. Ми виходимо з парадигми, що безпека України, безпека Європи та США — неподільні й нероздільні. Ми єдине ціле в контексті безпеки України”, — заявив Андрій Сибіга.

За даними Служби зовнішньої розвідки, Росія, навпаки, не прагне завершити війну проти України. У відомстві окремо наголосили, що Київ знайомий із планами Кремля щодо України та інших країн щонайменше до 2030 року.

“Ми сьогодні об’єктивно розуміємо, що відбувається всередині РФ. Які плани щодо України, інших держав? Ми вивчили сильні та слабкі сторони противника. Чи хоче завершувати війну Путін? Ні, не хоче. Сьогодні Путіну потрібна вся територія України, завтра території інших країн Європи. Росії потрібен перепочинок для відновлення економіки, перегрупування військ і початку нової агресії проти України. Росія без України й без Білорусі — не імперія. Їхня економіка слабка і має тенденції до погіршення. Наступного року можуть початися складні та незворотні тенденції в економіці РФ”, — зазначив голова Служби зовнішньої розвідки України Олег Іващенко.

Україна не готова говорити про мир із Російською Федерацією, і Київ не прийме жодних гарантій безпеки від Москви в майбутньому, зазначив президент України Володимир Зеленський. За його словами, Українська держава потребує гарантій безпеки саме від Європи та США, разом із цим, Київ покладатиметься безпосередньо і на свою армію.

“Сьогодні ми говоримо насамперед про бажання всіх змусити Путіна закінчити гарячу фазу війни. І це буде складна робота і дуже довга, тому що вона справді має йти разом із гарантіями безпеки для нас. Далі гарантії безпеки теоретично — це одна історія, а практично, якщо ми навіть говоримо про економічні гарантії безпеки, — це членство в Європейському Союзі для нас. Це перше. Друге, що б я назвав — це фінансування української армії не менше 800 тисяч. Так я вважаю, якщо нас немає в НАТО, якщо у нас із вами поки що немає таких гарантій безпеки”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, до Києва приїдуть 13 лідерів, зокрема й керівництво Європейського Союзу, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, заявив президент України. За словами Зеленського, він запропонує гостям обговорити варіанти гарантій безпеки для України в одній зі столиць Європи в найближчі два тижні.

Читайте також: Кошта збирає спеціальне засідання Європейської Ради

Прямий ефір