Завдяки ЗСУ гуманітарний “зерновий коридор” можливий, але залишається в небезпеці інфраструктура портів, — Марчук

Денис Марчук. Фото: landlord.ua

Завдяки діям Збройних сил України (ЗСУ) стала можливою робота гуманітарного “зернового коридору” в акваторії Чорного моря. Але Російська Федерація активно обстрілює інфраструктуру українських портів, що негативно впливає на експорт української агропродукції. Україні потрібно відправляти щонайменше 5 млн т зернових олійних культур на місяць для збереження експортного потенціалу. Про це сьогодні, 19 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук. 

“Можливо експортувати зерно з України не тільки в рамках зернової угоди. Нагадаю, що завдяки Збройним силам України дійсно став можливий гуманітарний коридор. Це сигнал для того, щоб відновити можливість контрактування нових кораблів, які б могли заходити й завантажуватися українською продовольчою групою товарів для того, щоб стабілізувати світові ціни на зернові культури для того, щоб допомогти Україні з експортним потенціалом. Тому що бомбардування, обстріли інфраструктури портів великої Одеси і Дунаю впливають на подорожчання логістики”, — сказав він.

Експерт зазначив, що президент України Володимир Зеленський на тижні високого рівня Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй напевно порушуватиме питання безпеки портової інфраструктури України, а також надання озброєння для захисту української території від агресії РФ.

“У нас фактично планується близько 80 млн т зернових олійних культур, близько 50 з яких ми повинні експортувати. Щомісяця нам потрібно відправляти щонайменше 5 млн т. Якщо зараз запрацює Чорне море — це буде реальна планка, яку ми зможемо здійснювати. Але є питання безпеки, тому що атаки, які ми провели по флоту Російської Федерації, не дають їй уже такі повноваження керувати й безпосередньо впливають на проходження суден у Чорному морі, але залишається в небезпеці інфраструктура портів і обстріли можуть продовжуватися. Тому я думаю, що одним із важливих питань, які зараз буде обговорювати на Генасамблеї ООН президент України, стосуватиметься і безпеки портової інфраструктури, і отримання Україною озброєння для того, щоб продовжувати активно відбивати атаки на нашій території”, — розповів він.

Читайте також: Три країни ЄС блокують експорт українського зерна: причини та наслідки (ВІДЕО)

Прямий ефір