Завдяки військовій допомозі США Україна матиме хороші позиції на полі бою, — Калан

Андреа Калан. Фото: dw.com

На саміті “Великої сімки” (G7) у Хіросімі (Японія) уряд США ухвалив рішення виділити Україні пакет військової допомоги вартістю 375 млн доларів. Складові пакету, а також питання передачі Україні винищувачів F-16 і танків Abrams (“Абрамс”) сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментувала офіційна представниця Державного департаменту США Андреа Калан.

До пакету допомоги входять:

  • боєприпаси для американської артилерійської ракетної системи HIMARS (“Хаймарс”);
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • протитанкові керовані ракети TOW;
  • американські переносні протитанкові ракетні комплекси Javelin (“Джавелін”);
  • мостові системи;
  • броньовані медичні машини;
  • вантажівки та причепи для перевезення важкої техніки;
  • тепловізійні системи;
  • запчастини тощо.

“Цей пакет допомоги значний, тому що він допоможе Україні на полі бою захищати себе. Це буде вкрай важливо для контрнаступу (у війні РФ проти України, — ред.), щоб надалі гарантувати кордони України та спокійний сон населення. Завдяки допомозі США та інших українських партнерів, Україна може вести контрнаступ (у війні проти РФ, — ред.) і мати хороші позиції на полі бою”, — зазначила Калан.

На саміті G7 американський лідер Джо Байден уперше підтримав навчання українських пілотів на американських винищувачах F-16.

“Ми чули від президента США Джо Байдена, що буде навчання для українських пілотів на F-16. І найближчим часом ми очікуємо, що F-16 будуть в Україні”, — запевнила представниця Держдепу США.

Повноважний посол США в Україні Бріджит Брінк підтвердила прибуття танків Abrams до Німеччини. Це означає, що незабаром розпочнеться навчання українських військових на цій техніці.

“Abrams — дуже потужний танк. Потужний двигун дає змогу дуже ефективно використовувати танк на будь-якому ґрунті, у багнюці та воді. Не можу сказати вам, скільки саме днів знадобиться для навчання українських танкістів, але наш досвід показує, що українські партнери дуже досвідчені й швидко навчаються використанню нових технологій”, — прокоментувала Калан.

Читайте також: США нарощують військову допомогу Україні — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір