Завдяки санкціям, Росія змушена скорочувати видобуток газу та нафти, — Леонов

Ілюстративне фото: news.24tv.ua

Нові санкції проти енергетичного сектору РФ стали одним із чинників посилення переговорних позицій України. Частка Росії на газовому ринку з початку повномасштабного вторгнення в Україну з 50% впала до 9%. Постачання в Європу можливі лише через “Турецький потік”. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

Експерт вважає, що економічний, санкційний тиск на Росію потрібно посилювати, тому що він діє.

“Власне кажучи, санкції США, тобто проти “Газпромбанку” тощо, обвалили рубль, а останні санкції проти російського нафтового сектору фактично поставили на прикол близько сотні російських танкерів біля узбережжя Індії та Китаю. Все це говорить про те, що потрібно не дати можливості Росії отримувати гроші для того, щоб вести війну від продажу нафти. Тому що це дуже ефективно діє”, — каже Леонов.

За його словами, це визнає навіть російське керівництво.

“Уже самі російські керівники говорять про це, виступаючи з панічними заявами проти цих обмежень. Тому що санкції діють. Ми бачимо, що Китай та Індія не ризикують їх порушувати. Ба більше, контакт обраного президента США Дональда Трампа з китайським лідером Сі Цзіньпінем свідчить про те, що Сполучені Штати розглядають Китай як одну з можливостей для тиску на Росію, щоб припинити війну”, — зазначив гість ефіру.

Він додав: після того, як Україна припинила постачання російського газу в Європу через свою газотранспортну систему, можливості Росії постачати свій газ значно скоротилися.

“Зараз у РФ залишилася тільки одна можливість постачати газ до Європи — це “Турецький потік”.  Якщо говорити про те, що Росія втратила завдяки санкціям, важливо зазначити: з 1950-х років Москва робила все, щоб захопити європейський енергетичний ринок. Тож перед широкомасштабним вторгненням в Україну РФ мала фактично 50% європейського енергоринку. А зараз, за різними оцінками, її частка в енергетичному секторі ЄС не перевищує 9%. Очевидно, що таке скорочення стало можливим також завдяки санкціям. А якщо в Сирії буде встановлено перемир’я і будуть реалізовані енергетичні проєкти, тобто постачання нафти й газу з Перської затоки, то про Росію як енергетичну країну на Європейському континенті можна забути. Ті величезні обсяги нафти та газу, які РФ продавала в ЄС, вона не може продати Індії та Китаю. Вона вже змушена скорочувати видобуток як газу, так і нафти. Відповідно, втрачає величезні гроші, які своєю чергою не підуть на війну проти України”, — підсумував Олександр Леонов.

Читайте також: Команда Трампа готує нові санкції проти РФ, — кандидат на посаду міністра фінансів США

Прямий ефір