У Європейському Союзі планується внутрішня реформа, яка дасть змогу прибрати вплив окремих країн на ухвалення глобальних загальноєвропейських рішень. Таким чином такі країни, як Угорщина, втратять своє одноосібне право впливати на дії ЄС. Про це сьогодні, 29 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог Ігор Рейтерович.
“Я думаю, що після офіційного призначення керівництва Європейського Союзу, після того, як у Європарламенті остаточно пройде розподіл комітетів, створення різних робочих груп тощо, Європейський Союз повернеться до того питання, яке було піднято ще напередодні виборів — про внутрішню реформу ЄС. Про реформу, яка дасть змогу на майбутнє прибрати вплив окремих країн на ухвалення глобальних загальноєвропейських питань і не маніпулювати, і не зловживати правом вето”, — сказав він.
Угорщина всередині ЄС своїми рішеннями і заявами прем’єр-міністра Віктора Орбана спровокувала провести подібну реформу всередині ЄС, щоб уникнути маніпуляцій.
“Угорщина своєю поведінкою, не тільки щодо питання України, а й на рівні Європейського Союзу дістала практично всіх. Вони маніпулюють правом вето. Вони маніпулюють можливістю блокувати спільні рішення. Тому що Угорщина має величезні проблеми з розвитком демократії, забезпеченням свободи слова і так далі. Відповідно, їм обрізали фінансування, а угорці у відповідь блокували інші рішення, вимагали видати їм ці гроші, хоча вони на них не заслужили, бо не виконали ті чи інші умови. І ось зараз ситуація вже підійшла до певної критичної точки”, — розповів політолог.
Він зазначив, що реформування ЄС позитивно вплине на союз і дасть йому змогу оперативніше ухвалювати рішення і реагувати на геополітичні ситуації.
“Завдяки реформі, такі країни, як Угорщина, не матимуть одноосібного права блокувати важливі дії на рівні ЄС. Орбан це прекрасно знає і розуміє. Його останні заяви — це сплеск активізації, поки в нього є певні ресурси, механізми. Він намагається максимум із цієї ситуації видавити. Але повірте, чим ближче наближатиметься час проведення цієї реформи, тим більш поступливим він ставатиме. Коли він зрозуміє, що ситуація вже змінилася, Угорщина буде одним із найбільш конструктивних членів Європейського Союзу. Коли реформа буде завершена, ми побачимо зовсім інший ЄС — більш монолітний і оперативний в ухваленні своїх рішень”, — пояснив Рейтерович.
Читайте також: Орбан пішов шляхом радянської дипломатії: вимоги Угорщини до України розібрав експерт