Завдання ударів по НПЗ і нафтогазовій галузі Росії розв’язують три важливі задачі, — Мусієнко

Результат атаки дронів на Афіпський НПЗ у Краснодарському краї. Фото: t.me/bazabazon

Дронові атаки на нафтопереробні заводи (НПЗ) РФ передбачають тільки один з елементів того, щоб у російських військ було відсутнє паливо. Основна задача, яка ставиться, — завдання серйозної шкоди російській економіці. Особливо одній із пріоритетних галузей. Про це сьогодні, 9 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Тобто це знищення підприємств, які постачають, зокрема валютний виторг в російський бюджет. І потім дають можливість закуповувати у країн, які допомагають Росії обходити санкції, озброєння або якісь елементи, прилади для виробництва озброєння, власного військово-промислового комплексу. Є три важливі моменти, які дають завдання ударів по НПЗ і по нафтогазовій галузі”, — сказав він.

Так, на думку Мусієнка:

  • Перше — Росія зазнає збитків. Вона недоотримує гроші, які дають можливість їй вести війну проти України.
  • Друге — деморалізація оточення Путіна, так званих еліт, які є власниками з боку приватних інвесторів цих підприємств.
  • Третє — збільшення ризиків для потенційних покупців цієї нафти у зв’язку з тим, що, можливо, Росія не зможе виконати вчасно контрактні та договірні зобов’язання.

“Тобто це ще й стимул шукати інших контрагентів і партнерів для тих, хто досі співпрацює з Росією в нафтогазовій галузі на міжнародній арені. Це основні завдання”, — зазначив експерт.

Але, якщо говорити про такі об’єкти, як НПЗ у Брянській області або поблизу кордонів України, це має ще й комбінований характер, уточнив він.

“Тому що з цих НПЗ потім нафтопродукти надходять безпосередньо російським військам. І коли вони вчасно не надходять, це, звичайно ж, впливає і змушує війська супротивника і командування коригувати свої плани, Україні вигравати додатковий час для укріплення на тих чи інших рубежах, або проведення інших дій, про які говоритиме командування”, — резюмував Олександр Мусієнко.

Читайте також: “Військова техніка без пального — це залізо”: до яких наслідків призведуть удари по НПЗ у Росії, пояснили експерти

Нагадаємо, нафтопереробна галузь Російської Федерації перебуває під серйозною загрозою. За останній час атаки на російські нафтобази стали звичайним явищем. У зв’язку з цим, прибуток Кремля від експорту російської нафти істотно скоротився, і якихось позитивних змін у цій сфері не видно. Про проблеми російської нафтогазової галузі у зв’язку з атакою дронів на нафтобази розповіли експерти.

Прямий ефір