Зацікавлені країни стежать за тим, яка зброя на полях війни Росії проти України має найбільш ефективний вигляд, — Попович

ЗСУ. Фото: zsu.gov.ua

Ефект зброї демонструється тільки в бою, і зараз усі зацікавлені країни стежать за тим, яка зброя на полях російсько-української війни має найбільш ефективний вигляд. Тому, безумовно, якщо українські системи себе покажуть із найкращого боку, вони будуть дуже популярні на світовому ринку. Таку думку сьогодні, 12 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Уже наші офіційні особи заявляли, що українське озброєння користуватиметься великою конкурентоспроможністю після завершення російсько-української війни. Тому що воно показало себе в бою. А та зброя, яка показала себе найкращим чином у бою, це є найкраща для неї реклама”, — сказав він.

За словами оглядача, зараз партнери як допомогу постачають українській армії зброю, яка не виробляється в Україні, якої вона потребує. Але Україні потрібно покладатися на свої сили.

“Коли йдеться про спільне виробництво, то ця зброя вже виробляється силами українських фахівців. Можливо, знадобляться і постачання для того, щоб досягти необхідної кількості, але виробництво можна наростити і забезпечити потребу. І тоді вже не потрібно буде в партнерів просити допомоги, щоб вони постачали ті чи інші номенклатури озброєння. Для цього і потрібне виробництво, щоб позбутися залежності від сторонніх постачань”, — пояснив Попович.

Він нагадав, що компанія Rheinmetall збирається виробляти перспективний танк, концепт Panther KF.

“Це новий тип озброєння, наскільки я знаю, цей танк поки що не перебуває на озброєнні навіть у Бундесверу, а в нас його вироблятимуть. Але значна кількість зусиль спрямована на виробництво наявних видів озброєння. Зокрема, систем ППО. Є проєкт спільного виготовлення систем ППО американський і український. ППО — це пріоритет. Більшою мірою виробництво наявних систем озброєння, але водночас велика увага і для перспективних систем, які можуть схилити чашу терезів на полі бою на нашу користь”, — розповів Попович.

Разом із цим, на думку оглядача, ремонтні потужності було б безпечніше розміщувати за межами території України, бо підприємства, які виробляють ремонт техніки, стають ціллю для повітряних ударів з боку ворога. А гарантувати 100% захист неможливо.

“Тому, коли ми говоримо про ремонтні підприємства, особливо, якщо це ремонт західної техніки, яка постачається в розпорядження ЗСУ, то з погляду безпеки було б краще розміщувати їх за межами нашої країни, щоб вони не слугували ціллю для ракетних ударів РФ”, — резюмував Денис Попович.

Читайте також: Росіяни атакують методами Першої світової війни, тому для ЗСУ критичну важливість має великий запас боєприпасів, — військовий оглядач

Нагадаємо, у липні 2023 року Україна виробила вдвічі більше мінометних і артилерійських снарядів, ніж за весь попередній рік. У десятки разів збільшив Київ і виробництво безпілотників. Щоб оптимізувати виробництво озброєнь, уряд України уклав низку угод із партнерами.

Прямий ефір