Російські авіакомпанії затримують рейси через поломки літаків. У понеділок, 14 серпня, авіакомпанія Red Wings запросила додатковий літак, щоб вивезти пасажирів затриманих рейсів із Єкатеринбурга в Анталью (Туреччина) і назад після виходу з ладу одразу двох повітряних суден Boeing-777. Позаштатні ситуації стали виникати і в інших російських авіакомпаній. Авіаперельоти можуть стати недоступними для росіян, повідомляє FREEДОМ.
Так, російські авіакомпанії дедалі серйозніше відчувають наслідки санкцій, введених за розв’язану РФ війну проти України. Парк іноземних лайнерів, що залишився, поступово приходить у непридатність через неможливість отримати якісне обслуговування і придбати потрібні запчастини. Із цим уже зіткнулися понад 400 російських туристів, які через несправність одразу двох літаків Boeing-777 не змогли вчасно вилетіти з Анталії.
В авіакомпанії Red Wings пояснили, що затримка рейсів із Єкатеринбурга в Анталью і назад сталася через позаштатну ситуацію.
“Затримка рейсів сталася через позаштатну ситуацію: з технічних причин одночасно вийшли з ладу два повітряних судна Боїнг-777 із трьох наявних у парку авіакомпанії. Для вирівнювання ситуації та коригування розкладу Red Wings запросила на комерційній основі отримання додаткового повітряного судна в авіакомпанії “ІКАР” для вивезення пасажирів затриманих рейсів”, — ідеться у пресрелізі авіакомпанії Red Wings у Telegram.
А 4 серпня на 8 годин було затримано рейс Smartavia з Челябінська до Санкт-Петербурга. Повідомляли, що це сталося “з технічної причини, за рішенням авіакомпанії”. 11 липня таку саму проблему озвучила S7, рейс якої з Омська до Москви зі 188 пасажирами затримали більш ніж на 7 годин.
“Перші елементи швидкого зношування добігають кінця. Вони ще торік ухвалили рішення про так званий канібалізм. Усі літаки аваіакомпаній — Boeing і Airbus — підлягають доукомплектуванню з тих пристроїв, які виходять з ладу. Шляхом того, що розбирають інші літаки. Відповідно, додаткові рекомендації для персоналу були — у бортовий журнал вносити незначні поломки”, — розповів авіаексперт Василь Шевченко.
Санкції, введені після початку повномасштабного вторгнення російських військ до України, зачіпають, серед іншого, цивільну авіацію. Зокрема, європейським і американським компаніям заборонено безпосередньо постачати запчастини і проводити техобслуговування літаків Boeing і Airbus. У зв’язку з цим у російських авіакомпаній виникли проблеми навіть із фарбуванням літаків. Обмеження торкнулися не тільки постачання нових авіалайнерів до Росії і запчастин до них, а й авіаційної фарби, яку виробляли за кордоном.
“У такій лівреї Boeing 737-900 літатимуть тимчасово, поки в “Аерофлоту” не з’явиться потрібна фарба. Наразі на них просто нанесли наклейки з назвою авіакомпанії “Россия” в передній частині фюзеляжу і близькою до оригіналу лівреєю перевізника на кілі”, — повідомило видання “Авиаторщина”.
Експерти кажуть, що цивільній авіації дуже потрібні вітчизняні лайнери. Однак усі плани російських авіабудівників довелося змінити через війну Росії проти України та західні санкції.
“Уся авіаційна галузь Російської Федерації, на мою думку, перебуває в ситуації, близькій до катастрофічної. Що ми можемо спостерігати за останніми подіями”, — коментує Шевченко.
За прогнозом експертів, до 2026 року Росія ризикує втратити половину з 736 лайнерів, які є в її розпорядженні зараз.
Читайте також: Безпека польотів на рівні Ліберії та Бутану: парк літаків у РФ скорочується через санкції (ВІДЕО)