Затримка з дозволом на далекобійні удари ускладнює завдання для ЗСУ, — Долінце

Аеродром "Саки". Фото: today.ua

Україна досі в очікуванні рішення про застосування західного озброєння на далекобійні удари вглиб РФ. Це зволікання призвело до того, що Росії вдалося відвести свої літаки на далекі аеродроми — на 300, 500 км. Це робить їх складнішою ціллю для Сил оборони України. На цьому сьогодні, 5 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував авіаційний експерт Богдан Долінце.

“В останні місяці Росія відвела більшість своїх літаків на далекі аеродроми країни. Це зробило їх складнішою ціллю, оскільки не все українське озброєння може їх діставати. А це означає, що ці літаки будуть більш захищені. Звичайно, їх можна буде дістати ударними безпілотниками, але сила удару по них буде набагато слабкішою”, — зазначив експерт.

З іншого боку, за словами експерта, це також вносить незручності й для РФ.

“По-перше, це збільшить так званий наліт годин, тому що літакам необхідно буде долати більшу відстань. По-друге, ці польоти стануть набагато дорожчими: витрати на паливо, більше часу льотного екіпажу, знос запчастин і частіше технічне обслуговування. Але це не настільки критично і в середньостроковій перспективі це просто зробить дорожчою експлуатацію цієї авіації“, — розповів Долінце.

Він також зазначив, що РФ навряд чи відмовиться від використання і ближчих аеродромів.

“Вони можуть використовуватися як так звані аеродроми підскоку або підльоту. Де можуть додатково, наприклад, завантажувати боєкомплект або дозаправляти літаки, а в разі пошкодження літака здійснювати так звану аварійну посадку“, — додав авіаційний експерт.

За його словами, відведення літаків на дальні аеродроми, найімовірніше, не матиме якогось серйозного ефекту на застосування і кількість тієї авіації, яку використовує Російська Федерація для ракетних ударів по Україні.

“Наприклад, той же радянський МіГ-29 має бойовий радіус 700 кілометрів. Це означає, що цей літак може виконати політ у радіусі 700 км, виконати завдання і повернутися на базу. А ті ж Су-30, Су-34 мають бойовий радіус і того більше, близько 1500 тис. кілометрів. Тому очікувати, що Росія використовуватиме менше авіації, не доводиться. Хоча, найімовірніше, частота і кількість вильотів цих літаків трохи знизиться”, — резюмував Богдан Долінце.

Читайте також: ЗМІ повідомили про ліквідацію офіцерів армії КНДР під Донецьком — коментар

Прямий ефір