Застосування російських строковиків у війні проти України породить соціальний тиск з боку їхніх рідних, — адвокат

Микола Полозов. Фото: Facebook

Російських строковиків і до бойових дій у Курській області застосовували у війні Росії проти України. Їх змушували підписувати контракти зі збройними силами РФ або ж обманом відправляли на фронт. Про це сьогодні, 18 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив адвокат Микола Полозов.

Він зауважив, що, попри запевнення Путіна, що строковиків не залучатимуть до ведення бойових дій в Україні, вони були на фронті.

“І надалі контрнаступ України в Курській області фактично призвів до того, що боєздатних одиниць у Кремля, окрім строковиків і деяких підрозділів Росгвардії, наприклад, “Ахмат”, там за великим рахунком не залишилося. І в цьому сенсі влада намагається заповнювати ці втрати в живій силі, зокрема через залучення строковиків. Можливо, не безпосередньо, тобто або змушуючи їх підписувати контракти, і вони автоматично стають контрактниками, або просто фальсифікуючи їхні підписи та спрямовуючи в зону бойових дій уже в статусі контрактників. Але, так чи інакше, втрати серед строковиків є, зокрема вони потрапляють у полон, і це все буде породжувати певний соціальний тиск з боку їхніх рідних на російську владу”, — заявив Полозов.

Він вважає, що протести рідних строковиків істотно не відрізнятимуться від протестів дружин мобілізованих.

“Просто в цьому випадку це буде розширена присутність завдяки матерям строковиків. Тобто фактично буде той самий склад людей, просто цього буде ставати все більше. І дружини мобілізованих владі діяли на нерви, тому що, з одного боку, всіляко намагаються возвеличити учасників “СВО”, з іншого боку, начебто вони дружини учасників “СВО”, значить, їх просто як опозиціонерів не поганяєш, не посадиш. А зараз ця ситуація буде погіршуватися через те, що матері строковиків почнуть теж виходити в пікети, робити записи”, — пояснив адвокат.

Полозов звернув увагу, що під час чеченських воєн матері строковиків уже відстоювали своїх синів, і з тих часів залишилася структура — Комітет солдатських матерів.

“Цілком можливо, або в цьому вигляді, або в якихось нових проявах ці протести все одно так чи інакше будуть, і Кремль буде змушений на них реагувати”, — висловив він думку.

Також адвокат зауважив, що через прогнилу російську судову систему позови строковиків та їхніх родичів не будуть успішними.

“Ми прекрасно розуміємо, зокрема у справах дезертирів, як регулює судова система потреби держави в живій силі. Тому, безумовно, ті строковики, їхні батьки, права яких порушені, мають повне право і звертатися до прокуратури, і звертатися до судів. Інше питання, що навряд чи це буде приводити в більшості випадків до якогось значущого результату”, — додав Полозов.

Читайте також: Тільки після початку операції ЗСУ в Курській області стали чутні голоси матерів солдатів-строковиків, — Романова

Прямий ефір