Уряд Німеччини оголосив про новий пакет військової допомоги для України на 700 млн євро. У Франції заявили, що передадуть Україні ракети дальнього радіуса дії. Крім того, стало відомо, що Норвегія також вирішила збільшити військову підтримку України. Партнери-союзники продовжують допомагати озброєнням, повідомляє FREEДОМ.
До нового пакету допомоги від Німеччини увійдуть дві пускові установки ЗРК Patriot, 40 бойових машин піхоти Marder, 25 основних бойових танків Leopard-1 і п’ять броньованих ремонтно-евакуаційних машин із промислових запасів або промислового ремонту. Також Німеччина надасть Києву 20 тис. артилерійських боєприпасів і 5 тис. 155-мм димових боєприпасів. Крім того, Україна отримає систему безпілотників LUNA і пакет протимінних засобів.
“Щойно було зібрано новий пакет у розмірі трохи менше ніж 700 млн євро, що дозволить нам надати подальшу негайну підтримку Україні. Таким чином ми продовжуємо зміцнювати єдність і солідарність. І, звичайно ж, ухвалювати всі важливі рішення, необхідні для забезпечення того, щоб НАТО й надалі позиціювало себе як оборонний союз”, — заявив федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Своєю чергою, президент Франції Емманюель Макрон заявив про передачу Україні крилатих ракет SCALP, які є аналогом ракет Storm Shadow. Їхня дальність польоту становить від 250 км. Раніше подібні ракети Україні передала Велика Британія.
“З огляду на ситуацію і контрнаступ, який веде Україна, ми вирішили збільшити постачання озброєння і техніки та надати українцям ракети великої дальності, зберігаючи при цьому ясність і послідовність нашої доктрини, і водночас даючи змогу українцям захищати свої території. Ми ухвалили рішення направити в Україну нові ракети великої дальності”, — повідомив під час саміту НАТО у Вільнюсі президент Франції.
Уряд Норвегії збільшує військову допомогу Києву на 239 млн доларів. Таким чином, загальна сума підтримки сягнула 960 млн. Крім того, країна активно постачає Україні боєприпаси та техніку. 15 червня Норвегія і Данія анонсували передачу 9 тис. артилерійських снарядів для Збройних сил України.
“Україна зараз потребує більшої військової та матеріальної підтримки, тому Норвегія розширює допомогу Україні до 960 млн доларів на 2023 рік. Це чіткий сигнал довгострокової підтримки реформаторських зусиль України, який тісніше пов’яже Україну з Альянсом”, — зазначив у коментарі виданню Dagbladet прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.
Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про сформовану коаліцію для підготовки українських пілотів на винищувачах F-16. За його словами, до коаліції увійшли 11 держав і Україна. Вони підписали меморандум, у якому виклали всі умови навчального процесу. Попередньо, навчання має розпочатися в серпні. Міністр оборони України також зазначив, що українські пілоти готові освоїти нові літаки якомога швидше. Винищувачі F-16 для підготовки українців будуть направлені в навчальний центр Румунії.
“Українські пілоти, техніки та персонал, що обслуговує, візьмуть участь у навчальній програмі. Є можливість включення в програму інших типів винищувачів. Коаліція готова розглянути інші способи надання повністю функціональних можливостей F-16”, — написав Олексій Резніков у Twitter.
Останнє соціологічне дослідження “Євробарометра” показує, що близько 64% громадян ЄС згодні з тим, що Євросоюз надає Україні зброю, найвища підтримка — у Швеції.
Читайте також: Ми знаємо, що Україні потрібна допомога, і працюємо швидко, щоб її надати, — Калан
Нагадаємо, країни “Великої сімки” (G7) погодили спільну декларацію, в якій йдеться про довгострокову безпекову та економічну підтримку, яку вони планують надати Україні.