Засідання “Веймарського трикутника” за участю України відбудеться в Польщі — деталі (ВІДЕО)

Прапори Німеччини, Франції, Польщі та ЄС. Фото: gettyimages.com

Міністр закордонних справ Польщі анонсував переговори про війну Росії проти України у форматі “Веймарський трикутник плюс”. У зустрічі візьмуть участь міністри закордонних справ Польщі, Франції, Німеччини та України, а також кандидатка на посаду верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас, повідомляє FREEДОМ.

“Веймарський трикутник”, консультативний форум Німеччини, Польщі та Франції, був створений 1991 року. Тоді головним завданням партнерів було просування Польщі на шляху до ЄС і НАТО та координація зовнішньої політики. Тепер у центрі уваги неформального об’єднання — війна Росії проти України. 19 листопада у Варшаві відбудуться важливі переговори, повідомив глава польського зовнішньополітичного відомства. А учасниками зустрічі будуть міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Польщі та України, а також кандидатка на посаду верховного представника Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.

“Зараз історія твориться в Україні. Європа зобов’язана докласти всіх зусиль, щоб підтримати принципи міжнародного права, відновити табу, згідно з яким у Європі не можна змінювати кордони силою. Європа несе відповідальність за своїх громадян, сусідів і майбутні покоління”, — заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

На той самий день заплановано і засідання Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі. Основна тема зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн-членів Євросоюзу — підтримка України.

“На цьому засіданні Ради визначатиметься багато стратегічних питань щодо геополітичної суб’єктності загалом Європейського Союзу та насамперед безпекові компоненти в контексті результатів виборів президента Сполучених Штатів. Україна є невіддільною частиною в безпековому сенсі, в безпековому напрямку Європейського Союзу”, — зазначив політолог Олексій Буряченко.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що важливо зберегти єдність між Європою та Сполученими Штатами.

“Завдання, ми це зробили на початку війни, і тому такою була допомога — зберегти єдність сьогодні всередині Європи. Бо якщо змінюватиметься американська політика, змінюватиметься і міцність єдності в Європі, а це впливатиме. Чи буде це впливати на збільшення допомоги? Ні, це може впливати тільки на зменшення, якщо слабшає єдність у Європі”, – заявив він.

У Пентагоні повідомили, що США прискорять відправлення Україні озброєнь, обіцяних президентом Джо Байденом.

“Продовження постачання нових партій зброї є тією обіцянкою Україні, яку дав Байден. Таким чином Міністерство оборони США продовжує виконувати цю обіцянку, щотижня відправляючи пакети допомоги. Міністр [Остін] не дозволить, щоб запаси досягли критичного рівня. Тож, у міру того, як ми продовжуємо поповнювати наші власні склади, ви бачитимете потік коштів і озброєнь в Україну”, — прокоментувала надання допомоги Україні заступниця прессекретаря Міністерства оборони США Сабріна Сінгх.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі впевнений, що Вашингтон підтримуватиме Київ стільки, скільки буде потрібно і за президента Трампа. Сполучені Штати Америки та Велика Британія — дві провідні країни, які підтримали Україну. Рішучість Лондона і Вашингтона сьогодні так само сильна, підкреслив Джон Гілі. Він нагадав, що на жовтневій зустрічі міністрів оборони держав-членів НАТО всі країни Альянсу підтвердили свою готовність посилити підтримку України.

Читайте також: Польща — один із головних претендентів на роль “провідника” інтересів США в ЄС, — політолог

Прямий ефір