“Зараз усі батьки піднімуться”: полонені строковики з Курської області розповіли, як їх кинуло командування (ВІДЕО)

Полонені російські строковики. Фото: uatv.ua

Від початку операції ЗСУ в Курській області українські військові практично щодня повідомляють про взяття в полон російських військовослужбовців. Вони здаються цілими підрозділами. Більшість — солдати строкової служби. Путін обіцяв їм, що строковики ніколи не братимуть участі в бойових діях. І, як завжди, обдурив. Російське командування відправило їх у Курську область, а потім кинуло напризволяще. З російськими військовополоненими поспілкувався кореспондент телеканалу FREEДОМ.

Кілька сотень російських військовослужбовців утримуються в спеціальній установі. Усі вони здалися в полон українській армії під час операції ЗСУ в Курській області.

Україна виконує всі вимоги Женевської конвенції. До військовополонених регулярно приїжджають представники міжнародних гуманітарних організацій, включно з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.

Військовополоненим надають триразове харчування, за необхідності надають медичну допомогу.

“Близько 80% з них — це військовослужбовці строкової служби. Молоді хлопчики, 19-21 річні, які пішли на строкову службу. Перші пару днів, коли вони сюди потрапляють, то вони залякані розповідями своїх командирів, що тут будуть їх катувати, електрошокером бити, знущатися з них. І пару днів вони в очікуванні, коли це все почнеться. Але після того, як побудуть два-три дні, розуміють, що вони тут у цілковитій безпеці, що ніхто їх не бив і не битиме. Тоді страх зникає, починають посміхатися, між собою спілкуватися”, — пояснив заступник начальника установи з інтендатського та комунально-побутового забезпечення Володимир.

Солдати строкової служби російської армії розповідають, що їх направили в Курську область для зміцнення державного кордону. Про операцію ЗСУ вони не знали, і до оборони готові не були. Адже Путін неодноразово заявляв, що строковики в бойових діях брати участь не будуть.

“Почали панікувати. Говорили, що підкріплення буде, евакуація буде, але нічого не було. Нічого не пояснювали, говорили, що все буде, але нічого не було, нічого не відбувалося”, — ділиться російський військовослужбовець строкової служби Джамалутдін.

Строковики розповідають, що командування кинуло їх напризволяще. Солдати чотири дні ходили по селах у пошуках води та їжі.

“Нам сказали: “Пацани, тримайтеся, до вас їдуть, до вас їдуть”. До нас приїхали тільки з іншого боку — українські війська. За підсумком ідемо на резерв, де точка евакуації, їде “беха” з людьми. Прийшли до опорного пункту о 4 годині ранку, а нам кажуть: “Пацани, вибачте, ми вас забрати не можемо”. І вони поїхали, все, більше вони не приїжджали”, — каже один із полонених строковиків.

Російське командування і кремлівські пропагандисти залякують солдатів, щоб вони не здавалися в полон. У Головному управлінні розвідки Міноборони України кажуть, що російські командири прямо закликають військовослужбовців підриватися на гранатах. Співробітники української установи, де утримуються російські полонені, розповідають — є ті, кого вдалося врятувати після спроби самогубства на фронті. Полонені строковики підтверджують — до них не застосовується ані фізичний, ані моральний тиск.

“До нас добре ставилися, тільки стяжки. А так одразу запропонували воду, запитали, чи поранені ми. Добре поставилися. Не били, не катували, привезли відразу сюди, ставляться добре”, — констатує російський солдат Данило Матвілов.

Про операцію ЗСУ в Курській області Кремль воліє мовчати. Жодної інформації про російських військовослужбовців, які здалися в полон, пропаганда не озвучує. Про втрати теж ні слова. Українська армія успішно продовжує операцію в Курській області та поповнює обмінний фонд.

“У всіх батьки переживають, тому що вони в невідомості, де їхні сини. У мене мама не знала, тільки батько знав, у когось те ж саме. І зараз почнеться глобальний переворот просто через те, що якщо всі батьки піднімуться, порушать це питання. А скільки строковиків уже “200-ті”, — зазначає полонений строковик.

Читайте також: Побоювань Заходу стало менше: як операція ЗСУ в Курській області змінила підхід партнерів до України

Нагадаємо, Курська операція почалася 6 серпня, за цей період ЗСУ взяли під контроль понад 1200 кв. км території, понад 90 населених пунктів.

Читайте також: Нормальне явище для правової держави: експерти пояснили, навіщо Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ

Прямий ефір