Запуск “Залізного полігону” в Україні: про плюси розповів Загородній

Тарас Загородній. Фото: hvylya.net

Українські виробники зможуть провести випробування зразків зброї на будь-якій стадії їхньої готовності на “Залізному полігоні”, який розпочне роботу вже у травні. Про це сьогодні, 19 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керуючий партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.

Він зазначив, що полігони Міністерства оборони України, на яких приймалася продукція, існували й раніше, а зараз, очевидно, йдеться про нову модель, яка дозволить прискорити усі ці процеси. За словами експерта, одна з головних переваг цієї ініціативи в тому, що йдеться про виробництво, яке забезпечують українські розробники, тому немає проблем із затягуванням рішень, логістикою тощо.

“Бо ми маємо розуміти, що це наша війна. І західні розробники, по-перше, вже не завжди можуть встигати за російсько-українською війною. Правда, довго все вирішується, поставляється не обов’язково те, що потрібно. Нам потрібно дуже швидко. Тут навіть питання, наприклад ремонту техніки. Уявіть собі, наприклад, французький CAESAR привозять до України, а якщо там щось трапиться, то ремонтна база має бути готовою. А якщо її немає на місці, це означає, треба чекати, поки все зробиться. Але є українські “Богдани”, які виробляються. Вони зрозумілі, вони прості, там є звідки запчастини швидко взяти, встановити, ремонтна бригада все забезпечить дуже швидко. Тобто своє виробництво, свій ВПК”, — сказав Загородній.

Він наголосив, що українське виробництво також не залежить від внутрішньополітичної боротьби та інтриг у різних країнах.

Загородній переконаний, що треба робити все можливе, щоб Україна сама робила необхідне озброєння.

“В Україні є купа підземних приміщень, які ще з часів радянської армії залишились. Вони взагалі розраховані на удар тактичної ядерної ракети. І тому все потрібно робити, щоб виробництво було у нас. Це вигідно, швидко, це можна швидко наростити, навчити людей тощо”, — сказав керуючий партнер Національної антикризової групи.

Загородній зазначив, що українському ВПК зараз потрібні кошти для фінансування проєктів, тому що його потужності вже втричі перевищують можливість фінансувати оборонку.

Читайте також: “Укроборонпром” розширює виробництво зброї для повітряних, морських і наземних боїв (ВІДЕО)

Нагадаємо, Збройні сили України спільно з Міністерством стратегічних галузей промисловості запускають новий проєкт під назвою “Залізний полігон” для підтримки українських виробників озброєння.

Прямий ефір