Запрошення для України вступити до НАТО стане сигналом і для Києва, і для Москви — розбір Фесенка

Прапори НАТО та України. Фото: nato.int

Запрошення для України вступити до НАТО — це сигнал російському диктатору Володимиру Путіну та гарантії безпеки для Києва. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.

Він підкреслив, що вступ України до НАТО можливий тільки після завершення війни, яку розв’язав Кремль.

“Зараз ідеться тільки про запрошення України до НАТО. Це не вступ, це запрошення. Ще перед Вільнюським самітом НАТО минулого року виникла така формула. Це була пропозиція України — спочатку запрошення, але з відкладеною датою, а сам вступ буде після завершення війни. Це був компроміс. Тому що дуже багато країн НАТО, звичайно, побоюються війни з Росією, побоюються ядерної війни”, — сказав політолог.

Фесенко зазначив, що сенс саме запрошення полягає в тому, що це сигнал і Україні, і Путіну.

“Сигнал Україні про підтримку наших євроатлантичних устремлінь та того, що ми отримаємо гарантії безпеки на післявоєнний період. Ось це цікавить нас найбільше. Другий важливий момент — це сигнал Путіну. Можливо, це найголовніший момент. Це теж спосіб і політичного, і психологічного тиску на Путіна з метою примусу його до завершення війни. Це заява про те, що його забаганки, його прагнення до того, щоб заблокувати членство України в НАТО, не працюватимуть. Тобто НАТО посилає сигнал, що Україна буде в складі Північноатлантичного альянсу. І це не буде предметом торгів із Путіним. Ось у чому сенс запрошення України до НАТО саме зараз, поки про вступ не йдеться”, — пояснив він.

Водночас політолог констатував, що вступ до НАТО вимагає повного консенсусу всіх країн, якого поки що немає.

“Але в будь-якому разі зараз треба розв’язати питання із запрошенням. Я думаю, що це питання вирішуватиметься поетапно… У будь-якому разі, нам доведеться працювати з новим президентом США. І питання про запрошення України до НАТО вирішуватиме не один чи не група західних політиків, а саміт НАТО, який відбудеться наступного року”, — сказав Фесенко.

Він нагадав, що як проміжний етап реалізується лінія підписання угод з Україною про співпрацю в сфері безпеки.

“І зараз ці угоди підписані з більш ніж 20 країнами. З усіма країнами “Великої сімки”, з Євросоюзом, з НАТО, до речі, теж підписано таку саму угоду. І йдеться про продовження співпраці з Україною, підтримки України, такої ж, як зараз під час війни, ця підтримка гарантується нам на період 10 років. Ціла низка країн, зокрема, Велика Британія, записали в цю угоду норму про сприяння членства України в НАТО”, — сказав політолог.

Фесенко також заявив, що тема запрошення України до НАТО перейшла до фази активної публічної дискусії.

“Я не очікую швидкого результату. Але з усім тим нам важливо, що ми виходимо на новий, вищий етап дискусії про те, коли і як ми отримаємо запрошення в НАТО”, — сказав він.

Читайте також: Запрошення України до НАТО є важливим положенням плану перемоги: позиції союзників прокоментував естонський політолог

Нагадаємо, 16 жовтня президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді український план перемоги. Він складається з п’яти пунктів і трьох таємних додатків. Перший пункт — запрошення України до НАТО, другий — оборона України, третій — стримування Росії, четвертий — стратегічний економічний потенціал України. П’ятий — пункт безпеки, він розрахований на повоєнний час.

Прямий ефір