Запорізька АЕС була на межі блекауту — деталі від “Енергоатому”

Запорізька АЕС. Фото: mev.gov.ua

Сьогодні, 23 травня 2024 року, о 13:31 відключилася зовнішня повітряна лінія ПЛ-750 кВ “Дніпровська”, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) з Об’єднаною енергосистемою України. Відновити роботу українські енергетики змогли близько 17:00. Про це повідомили в “Енергоатомі”, інформує FREEДОМ.

Найбільша АЕС Європи була зʼєднана з українською енергосистемою лише лінією електропередачі ПЛ-330 кВ “Запорізька ТЕС — Феросплавна”.

В “Енергоатомі” попереджали, що в разі відмови цієї лінії міг статися черговий повний блекаут, що є важким порушенням умов нормальної експлуатації станції й загрожує розвитком аварії.

 “Російські окупанти продовжують створювати надзвичайно небезпечну ситуацію на Запорізькій АЕС. Аби не допустити розвитку найгірших сценаріїв, станція має якнайшвидше повернутися під контроль легітимного оператора — “Енергоатому”, — наголосив очільник компанії Петро Котін.

Згодом в “Енергоатомі” повідомили, що українські енергетики відновили роботу пошкодженої зовнішньої повітряної лінії ПЛ-750кВ “Дніпровська”.

“Завдяки їхнім зусиллям тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з об’єднаною енергосистемою України знову зʼєднують дві лінії електропередачі: “Запорізька ТЕС — Феросплавна” напругою 330 кВ та “Дніпровська”, які забезпечують живлення власних потреб станції”, — зазначили в “Енергоатомі”.

Також в компанії нагадали, що від початку російської окупації Запорізька АЕС пережила вісім повних блекаутів та один частковий із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки.

“Їхня відмова загрожує настанням аварійної ситуації”, — звернули увагу в компанії.

Читайте також: Атаки на Запорізьку АЕС: звідки запускаються дрони та кому це вигідно (ВІДЕО)

Прямий ефір