Перспективи Чорноморського флоту Російської Федерації не такі райдужні, як це підносить російська пропаганда. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав спікер Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.
Він згоден із думкою, що наразі відбувається занепад Чорноморського флоту.
“Зараз у них сім прикордонних кораблів, шість прикордонних катерів охороняє цю незаконну прибудову до Криму під назвою Керченський міст. Ну, і періодично в них це не виходить. Відповідно, що стосується самого флоту, точно так само — зараз, власне, перекрито можливість його поповнювати. Вони його під виглядом навчань як змогли, накачали перед повномасштабним вторгненням. Нагадую, одних тільки великих десантних кораблів загнали шість до тих семи, що вже були. Але результат відомий: 5 із них уже, власне, не в строю. Відповідно, цей рахунок може зростати. І ми як Військово-морські сили для цього докладемо максимум зусиль і докладаємо їх щодня”, — сказав Плетенчук.
За його словами, теоретично є можливість перекидання Балтійського і Північного флоту РФ у Чорне море, але на практиці це здійснити неможливо. Крім того, обмежені можливості з будівництва суден.
“Якоюсь мірою замкнений тут Чорноморський флот. Так, у них є верфі. Дві з них, наприклад, були відібрані під час анексії Криму — це, наприклад, Керч і Феодосія. Вони навіть побудували в Керчі один корабель, нещодавно спущений на воду. Але знову ж таки, дивімося правді в очі. Два роки не змогли провести випробування основного виду озброєння для “Калібрів” на цьому кораблі. Це проєкт “Каракурт”, корвет називається “Циклон”. Результат очевидний. Тобто не повноцінні приймають до ладу, тому що потрібна картинка. Так, у них там є деякі проєкти, закладені у Феодосії, десантні кораблі вони якісь закладали, але виробничі потужності вже не такі хороші й не такі великі, як їм хотілося б”, — сказав спікер.
Він зазначив, що коли росіяни захоплювали українські заводи, то їх дивувало досить нове обладнання.
“Загальний знос парку — понад 60-70%, загальна тенденція на невиконання держзамовлення — із запізненням у 10 років на 30-35% воно виконується. Тому як би це не звучало зараз дивно, але російський флот — це бліда тінь радянського флоту, який фактично дістався Росії у спадок. Два основні кораблі атомні крейсери: один списують, другий 20 років стоїть у ремонті. “Адмірал Кузнєцов” воює з плавучим доком. Тому перспективи не такі райдужні, як малює їх російська пропаганда”, — наголосив Плетенчук.
Він також нагадав, що Чорноморський флот досить сильно страждає внаслідок атак українських морських дронів.
“Як ви знаєте, цього місяця Чорноморський флот залишився без трьох одиниць. Серед них — відомий танкер SIG, а також “Оленегорский горняк” і, звичайно ж, “товариш” “Котов”. І всі вони дружно вирушили на ремонт. І це не випадковість. Упевнений, що наша робота ще не один раз буде відзначена в інформаційному просторі”, — сказав спікер.
Читайте також: Флот Росії під прицілом: атаку морськими дронами російських кораблів обговорюємо з експертами