Залишилися понад 1 300 людей: про динаміку евакуації в Авдіївці розповів начальник військової адміністрації

Авдіївка. Фото: Facebook/Денис Христов

Чисельність населення Авдіївки Донецької області зменшилася внаслідок евакуації, але значна кількість людей залишаються під постійною загрозою обстрілів з боку російських окупантів. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив начальник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.

“Намагаються авіабомбовими ударами розбивати багатоповерхові будинки, зносити їх під фундамент. Уся стара частина міста — постійно під обстрілами ствольної артилерії, реактивної артилерії та мінометів. Так, по центральній частині міста, вони більшою мірою намагаються працювати важкими калібрами 152 мм, а авіабомбами — по багатоповерхових будинках”, — сказав він.

Барабаш розповів, що в приватному секторі міста проживає трохи більш ніж половина від загальної кількості людей, які залишилися і не були евакуйовані.

“Люди для себе вирішили, що туди летить менше бомб, хоча часто туди авіабомбами теж б’ють. Евакуація — одне з основних наших завдань, вивозити максимальну кількість людей, які виявили бажання виїхати. Від початку загострення на нашому напрямку — 10 жовтня — практично 300 осіб виїхали з міста”, — повідомив він. 

За його словами, до початку загострення в місті залишалося близько 1 600 осіб.

“Станом на сьогодні, у місті залишаються 1 313 людей. На сьогодні евакуація теж запланована, поки що в процесі, оскільки до кінця не розуміємо кількість людей, яку вдасться вивезти. Сподіваємося, все пройде гладко. Учора з Авдіївки виїхали 7 людей, перед цим — і 4, і 5, і 9, і 13. Цифри різні, проте вже йде певне зниження охочих виїхати. Так, за кілька тижнів після загострення максимальна кількість людей, які вирішили виїхати, — 28 людей, а зараз у середньому це до 10 осіб”, — підсумував Віталій Барабаш.

Читайте також: 1 180 окупантів і 13 танків ліквідували ЗСУ за добу — втрати РФ оновив Генштаб

Як повідомлялося, на Авдіївському напрямку російські окупанти, за підтримки авіації, не полишають спроб оточити Авдіївку. Українська армія стійко тримає оборону, завдаючи ворогу значних втрат. Безуспішними були наступальні дії росіян неподалік Степового, Новокалинового, східніше Новобахмутівки, Авдіївки, південніше Тоненького, Сєверного, Первомайського Донецької області. Сили оборони відбили 22 ворожі атаки.

Прямий ефір