Авіабомби, артилерія та російські ракети щодня руйнують Торецьк Донецької області. Сьогодні шахтарське місто, що колись розвивалося, важко впізнати — розбиті лікарні, заправні станції, школи, будинки. У Торецьку, що розташований лише за 5 км від тимчасово окупованої Горлівки, побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.
Випалена земля і купа цегли — це все, що залишилося від одного з житлових районів Торецька. Місто розташоване всього за кілька кілометрів від лінії фронту і щодня зазнає обстрілів з боку російської армії.
Наразі в Торецьку є мобільний зв’язок, працюють магазини та аптеки, хоч із перебоями, але є електрика. При цьому городяни вже понад рік живуть без централізованої подачі води. Ще до початку повномасштабного вторгнення російські війська навмисно руйнували водогін, що знаходився в “сірій зоні”.
“Просто часто потрапляли снаряди по трубопроводу і розбивали. А ремонт на тій території особливо не проведеш”, — розповідає місцевий житель Павло.
Павло двічі на день набирає воду зі свердловини. Близько 100 літрів технічної води на добу необхідно для елементарних побутових потреб. Намагається набрати воду швидко, бо боїться обстрілів.
“Зараз це в нас вважається тихо, найсильніші обстріли вночі. І снаряди “лягають” поруч, б’ють по населеному пункту, ось як спеціально”, — продовжує чоловік.
У місті облаштовано “Пункти незламності”, у яких можна підзарядити телефони, є доступ до інтернету. Але людей у них не багато.
Через часті обстріли російськими військовими багато місцевих жителів вирішили евакуюватися.
“На сьогодні в місті залишилося 615-620 дітей. На початку року було 950. Тобто понад 300 дітей із початку року виїхало. Я закликаю насамперед евакуювати дітей. Ухвалення вольового рішення щодо порятунку дітей залежить від батьків”, — зазначає голова Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.
Але не всіх так просто вмовити на евакуацію. Багато хто готовий попри обстріли залишатися вдома.
“Мене, наприклад, тут тримають дві бабусі — мама і свекруха. Через них я не виїжджаю. Та й не хочу нікуди їхати”, — зізнається Наталя.
Нині в Торецькій громаді мешкає близько 15 тис. осіб (до початку повномасштабної війни населення міста становило 31 тис. жителів). У міській військовій адміністрації кажуть, що практично після кожного обстрілу є постраждалі. Від початку повномасштабного вторгнення в Торецьку загинуло 90 осіб.
Читайте також: Українські захисники відпрацьовують на полігонах нову тактику — репортаж FREEДОМ (ВІДЕО)