Нині Росія перебуває в орбіті іранського впливу. Тому сьогодні вона не може собі дозволити власну думку, а змушена висловлювати солідарність із Тегераном у тому, що стосується подій на Близькому Сході. Про це сьогодні, 3 липня, в ефірі телеканалу FREEДOM розказав російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов.
“Безумовно, зараз ми спостерігаємо охолодження в російсько-ізраїльських відносинах. І воно почало відбуватися ще задовго до 7 жовтня (7 жовтня 2023 року Ізраїль зазнав масованого ракетного обстрілу із сектору Газа — ред.). Я нагадаю, що в Ізраїлі негативно ставилися до численних антисемітських висловлювань російського диктатора Путіна. Не будемо забувати й про закриття Єврейського культурного центру в Москві. І все це було ще до 7 жовтня”, — констатував журналіст.
За його словами, все це — наслідок того, що Москва потрапила в орбіту іранського впливу.
“Тому Росія не може собі дозволити висловити свою думку, а змушена солідаризуватись із Тегераном щодо подій на Близькому Сході”, — зазначив сходознавець.
Водночас він зауважив, що не перебільшував би російсько-іранське зближення. Швидше, це ситуативне зближення. Тому що насправді у Росії з Іраном дуже багато суперечностей з багатьох питань. До того ж між країнами немає серйозного економічного співробітництва. Є співпраця в дуже вузьких спеціальних сферах.
“Насамперед це військове співробітництво. Іран, як відомо, поставляє горезвісні “Шахеди” і не тільки їх. У Татарстані за участю іранських радників будується новий завод з виробництва безпілотників. У цьому Росія зацікавлена. І щоб не втрачати такого важливого військового партнера, Москва змушена висловлювати солідарність із Тегераном з багатьох питань”, — підкреслив гість ефіру.
Він додав, що це ще й наслідок відверто антизахідної позиції Москви.
“Це не стільки солідарність із ХАМАС, скільки бажання виступити таким антизахідним фронтом. Тому що, як відомо, більшість країн Заходу підтримали й продовжують підтримувати Ізраїль. І щоб представити себе у вигляді ось такого лідера глобального Півдня, як називає це кремлівська пропаганда, Росія змушена робити такі антиізраїльські заяви. Але це не свідчить про те, що у Москви та Тегерана дуже тісний і взаємний союз”, — резюмував Руслан Сулейманов.
Читайте також: Росія виправдовує агресію Ірану проти Ізраїлю — приховані мотиви Кремля (ВІДЕО)