Залаштунки бунту Пригожина: яку роль відігравав генерал Суровікін (ВІДЕО)

Сергій Суровікін. Скріншот: uatv.ua

Російського генерала Сергія Суровікіна, командувача Повітряно-космічними військами Росії і заступника командувача російського угруповання військ, що воюють проти України, допитували, але потім відпустили. Про це повідомило видання “Важные истории” з посиланням на джерела, близькі до Генштабу і ФСБ Росії. Раніше ЗМІ, зокрема й західні, написали, що Суровікіна затримали за підозрою в співучасті в підготовці заколоту ПВК “Вагнер”, повідомляє FREEДОМ.

Понад 30 російських генералів і високопоставлених чиновників були почесними членами ПВК “Вагнер”. Про це пише Центр “Досьє”, посилаючись на наявні в їхньому розпорядженні документи.

Генерал Сергій Суровікін став почесним “вагнерівцем” ще 2017 року.

The New York Times повідомляє, що Суровікін міг знати про підготовку бунту Євгена Пригожина. Ймовірно, що його “похід на Москву” підтримували ще кілька російських генералів.

“Звичайно, історія такого масштабу не могла бути історією одного Пригожина і лише так званої ПВК “Вагнер”, і яка вже зі слів людини, схожої на Путіна, вже не ПВК, як повідомлялося раніше, це структура, що повністю фінансується державним бюджетом так званої Російської Федерації. Багато “жителів” окремих “веж Кремля” були в курсі про те, що готували й що повинно було відбуватися, і, взагалі-то, нічого не закінчилося. Далі буде”, — пояснив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Між Суровікіним і Пригожиним багато спільного. Генерал Суровікін був посередником між Міноборони РФ і ПВК “Вагнер”. Він знає Пригожина ще по Сирії. Там генерал керував російськими військами. Суровікін відомий своєю жорстокістю, його неодноразово звинувачували у фізичному насильстві над підлеглими та в безжальному ставленні до мирного населення на окупованих територіях.

Аналітики вважають, що Суровікін міг не тільки знати про бунт Пригожина, а й саботувати накази про його придушення. Відомо, що у генерала дуже складні стосунки з міністром оборони Шойгу. У своєму “поході на Москву” “вагнерівці” практично не зустріли опору з боку російських військових і силовиків.

“Цю спецоперацію готували та розробляли протягом більш ніж восьми місяців. Суровікін і Алексєєв не тільки знали, але були в темі й усно деяким командирам давали вказівку не чинити збройного опору”, — повідомив російський правозахисник, засновник організації Gulagu.net Володимир Осечкін у Facebook.

Офіційно Суровікін не підтримав бунт Пригожина і навіть записав відео із закликом до “вагнерівців” зупинитися. Експерти впевнені, генерал хотів відвести від себе підозри у зв’язках із Пригожиним. У Суровікіна свої претензії в конфлікті з Міноборони. Він був командувачем російського угруповання військ, які ведуть бойові дії в Україні. У січні нинішнього року з цієї посади його змістив Валерій Герасимов. Але бажання обійняти високий пост у Суровікіна не зникло, і підтримку йому забезпечувала ФСБ. З Федеральною службою безпеки у нього давні зв’язки, кажуть експерти.

“Ми говоримо, здавалося б, про генерала з пулу Міноборони, але водночас генерал Суровікін завжди був генералом із пулу Луб’янки, ФСБ. Його кураторами були ФЕС, такими вони стали в 1990-х роках, коли проти Суровікіна розвивалися кримінальні справи, тоді його ФСБ і завербувала щодо криміналу за ставлення до підлеглих, перевищення службових повноважень тощо. І не тільки Суровікіна пророкували на місце міністра оборони, був ще й Мізінцев. Мізінцева пророкували на місце глави Генерального штабу замість Герасимова”, — повідомив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

У Росії давно йде війна між ФСБ і Міноборони, кажуть в українській розвідці. ФСБ хоче мати своїх людей у верхівці Міністерства оборони РФ.

“Зараз найголовніше: Путін прибере Шойгу чи не прибере. Якщо він зливає Шойгу, який 100% його людина, з ним понад 20 років, то цим він посилає сигнал будь-якому представнику керівного класу: “Я злив Шойгу і можу це зробити з будь-ким, коли настане час”. Відповідно, це відразу розхитує баланс. І сценарій про усунення Путіна стає більш імовірним”, — вважає керівник Інституту конфліктології та аналізу Росії Олександр Шульга.

За даними ЗМІ, після бунту Пригожина, Путін почав “чистку” військового керівництва. З цим пов’язані чутки про затримання Суровікіна.

Події останніх днів у Росії показали, що в Кремлі — серйозний розкол, а Путін — вразливий.

Читайте також: Залаштунки бунту Пригожина: хто такий генерал-полковник Михайло Мізінцев

Нагадаємо, The Wall Street Journal повідомило, що Пригожин планував узяти в полон главу Міністерства оборони Росії Шойгу і керівника Генерального штабу Герасимова.

Прямий ефір