Закупівля і виробництво БпЛА в Україні стали народною справою — як розширюється “Армія дронів” (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У російському Курську скасували салют у день міста після того, як безпілотники атакували будівлю ФСБ і нафтопереробний завод. За минулий тиждень дрони уразили військові об’єкти в Краснодарському краї РФ і в тимчасово окупованому Росією Криму. Україна розвиває свою армію безпілотників, повідомляє FREEДОМ.

Учасник оборони “Азовсталі” Катерина Пташка, комік Василь Байдак і голлівудський актор Марк Хемілл збирають кошти на безпілотники для української армії. Закупівля та виробництво дронів в Україні стали народною справою, бо потреби фронту в них колосальні.

“І це справді наша головна проблема, що російські вироби не якісь супер-пупер, але їхнє виробництво вже масштабоване, і їх уже літає, як комарів над Дніпром. А наші набагато більш технологічні, але поки що поодиноко прилітають — хто в Севастополь, хто в Москву-Сіті. Але щоразу все-таки поодиноко. І це відставання зараз уже сприймається як одна з наших ключових військово-технічних проблем. Добре тільки те, що цю проблему добре розуміють, її не замовчують, над нею працюють”, — коментує екскомандир взводу батальйону “Айдар”, військовий аналітик Євген Дикий.

Уряд України виділив понад 1 млрд дол. для інвестування в підприємства з виробництва вітчизняних дронів, позбувся більшості бюрократичних бар’єрів для них і підвищив рентабельність праці. Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров вважає, що умови для виробництва БпЛА в Україні — одні з найкращих у Європі. За його словами, виробництво українських безпілотників збільшили у 100 разів порівняно з 2022 роком. Якість української продукції високо оцінюють українські розвідники.

“Ми використовуємо все, що в нас є. Список різних безпілотників, вироблених в Україні, зараз досить великий, і ми використовуємо все, що ми можемо… Зараз українські безпілотники дуже затребувані [у світі]. Ми не можемо продавати їх зараз, тому що всі вони використовуються для військових дій, але після закінчення війни це матиме велике значення”, — повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України в інтерв’ю інтернет-виданню The Drive Кирило Буданов.

Україна виробляє якісні дрони в усіх категоріях. Розвідувальні Shark, “Лелека-100” і “Валькірія”. Ударні “Кажан” і “Вампір”. До того ж порівняно зі схожими моделями з інших країн, виробництво українських БПЛА обходиться дешевше, а внаслідок бойових дій модернізація відбувається в рази швидше. За словами експертів, українські морські безпілотники “Магура V5” і “Sea baby” взагалі вважаються одними з найкращих у світі. А віднедавна почалися випробування наземних дронів у бойових умовах.

“Ironclad — це роботизована платформа, яка допомагає Силам оборони виконувати бойові завдання на фронті. Штурмувати позиції противника, проводити розвідку та забезпечувати бойову підтримку. Машина розвиває швидкість до 20 км, оснащена тепловізором і бойовою вежею “ШаБля M2″. Він також має броньовану оболонку, яка захищає від стрілецької зброї. Керувати Ironclad можна дистанційно з безпечного місця”, — поінформував Федоров у Facebook.

Розвиток, а головне — масштабування виробництва українських дронів дасть змогу не тільки зменшити втрати особового складу ЗСУ, а й вражати об’єкти в глибокому тилу противника.

Читайте також: Українська “Армія дронів” стрімко зростає — факти та цифри (ВІДЕО)

Нагадаємо, як розповів представник ГУР МОУ Андрій Юсов, Росія намагається налагодити власне виробництво дронів-камікадзе на основі іранських ударних БпЛА “Шахед”. Однак досі РФ критично залежна від постачання деталей із Тегерана.

Прямий ефір