Вісім країн, включно з Україною, приєдналися до санкцій ЄС проти Білорусі, які Брюссель затвердив 16 грудня минулого року. Черговий пакет обмежень торкнувся 26 громадян Білорусі та двох юридичних осіб. Нові санкції також загрожують Росії, повідомляє FREEДOM.
16-й пакет санкцій ЄС може включати обмеження на імпорт скрапленого природного газу (СПГ) з РФ. Про це пишуть одразу кілька західних ЗМІ. Так, за даними Bloomberg, нові обмеження торкнуться десятків суден тіньового флоту і забезпечать подальший контроль за експортом товарів, що використовуються у військових цілях.
Джерела, знайомі з цим питанням, які говорили на умовах анонімності, повідомили журналістам, що такі санкції можуть призвести до відключення ще більшої кількості банків від системи SWIFT.
“Російський СПГ залишається однією з останніх великих енергетичних залежностей Європи після того, як Москва різко скоротила потоки трубопроводів. Минулого року ЄС імпортував з Росії рекордні обсяги переохолодженого палива. Досі європейські політики утримувалися від введення більш жорстких обмежень на СПГ, щоб уникнути цінових шоків. Але у 2026-2027 роках нові постачання із заводів, що будуються в США та Катарі, знизять ціни“, — зазначає Bloomberg.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц також озвучив тверду позицію у питанні посилення санкцій.
“Ми продовжуватимемо вживати заходів проти російського тіньового флоту, включаючи вже запроваджені санкції та ті, які можуть бути, у тому числі проти конкретних кораблів та судноплавних компаній, які становлять загрозу для навколишнього середовища“, — сказав він.
Крім того, під обмеження, ймовірно, потрапить російський алюміній. Його імпорт до ЄС вже скоротився за останні два роки, повідомляє Reuters. Якщо у 2022 році постачання алюмінію з РФ становило 19% від загального європейського імпорту на рік, то у 2023 році — вже 11%, а у 2024 році — близько 6%. І Європа, і США зможуть знайти альтернативу російській сировині на Близькому Сході, впевнені експерти.
“Єврокомісія провела неформальні зустрічі з країнами ЄС, щоб обговорити деталі майбутнього пакету, повідомили джерела. Одне з джерел додало, що заборона вводитиметься поетапно. Наприкінці минулого року у листі 10 країн ЄС запропонували запровадити додаткові санкції проти російської торгівлі, зокрема виробництва таких металів, як алюміній“, — пише Reuters.
Окрім чергового удару по енергетичній сфері, Євросоюз має намір закрити більше лазівок, які дозволяють Москві обходити обмеження, які діють, та підвищувати тарифи на сільськогосподарську продукцію та добрива.
Читайте також: Російські танкери з нафтою не можуть потрапити в порти Китаю — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, 10 січня Вашингтон завдав болючого удару по енергетичному сектору РФ. В останні дні роботи адміністрації президент Джо Байден своїм рішенням включив значну частину російського тіньового флоту до санкційного списку та ввів обмеження щодо найбільших російських компаній — “Газпром нефть” та “Сургутнефтегаз”. Через це станом на 15 січня на танкерах заблоковано майже 500 тисяч тонн російських нафтопродуктів.
Читайте також: США ініціюють введення нових енергетичних санкцій проти РФ — деталі (ВІДЕО)