Закриття кордонів із РФ — це питання колективної безпеки всього Євросоюзу, — політолог

Група росіян на прикордонному пункті "Салла" у Фінляндії. Фото: yle.fi

Дії щодо закриття кордонів з РФ з боку Фінляндії та країн Балтії, обмеження як товаропотоку, так і пасажиропотоку між цими країнами, — це насамперед питання безпеки для цих країн. Навіть не економічна складова. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.

Так він прокоментував заяву глави прикордонного управління Департаменту поліції та прикордонної охорони Естонії Єви Калмус, що влада країни попередила громадян, що їм краще утриматися від поїздок до Росії. Кордони можуть закрити в будь-який момент. За словами Калмус, після того, як Фінляндія закрила свій кордон із РФ, частина потоку перемістилася на естонсько-російський кордон і пасажиропотік зріс на 25%.

“Чим більше русскомирских тенденцій потраплять у країни Балтії, там кордонів далі немає, вони сіли в машину, автобус і далі поїхали дестабілізувати у Францію, Німеччину, Грецію, на Балкани. Через ці країни вони можуть просто впливати на будь-які країни Європейського Союзу. І, перш за все, на ці маленькі країни. Вони дуже малі за територією і населенням. У Фінляндії під рушницю в дуже короткий період може стати рекордних для Європи 250 тисяч осіб. А Естонія вже давно має антиросійські настрої, тому вона хоча б хоч трохи готова до якогось протистояння. А візьміть Литву, Латвію, де набагато толерантніше до цього ставляться”, — сказав Буряченко.

Тобто, наголосив політолог, тема дуже глибока, серйозна.

“І це питання національної безпеки вже не тільки цих країн, а питання загальної колективної безпеки всього Європейського Союзу. У Брюсселі це розуміють. І тому цілком підтримують ініціативу як Фінляндії та Швеції, так і країн Балтії щодо обмеження переміщення громадян РФ через кордони”, — акцентував Олексій Буряченко.

Читайте також: Естонія, Латвія і Литва відмовилися брати участь у зустрічі ОБСЄ на рівні глав МЗС — причини

Нагадаємо, від 24 лютого 2024 року, у річницю початку війни Росії проти України, Фінляндія розриває договір про прикордонне співробітництво з РФ. Як заявив керівник Центру внутрішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень В’ячеслав Потапенко, нинішнє керівництво Російської Федерації розглядає Фінляндію і країни Балтії як частини Російської імперії, що відкололися, і хоче впливати на їхню політику. Однак безпосередньо цього зробити не може і чинить гібридний вплив.

Прямий ефір