На північному та північно-західному кордонах України почали створювати мобільні вогневі групи протиповітряної оборони (ППО). За задумом керівництва Сил оборони, вони мають захищати небо від безпілотників та ударних дронів на підступах до Києва та в регіонах, що межують з Росією та Білоруссю, інформує FREEДОМ.
Військовослужбовець Максим продемонстрував свою “Дашку” — так він ласкаво називає модифікований кулемет “ДШК-М” — зброю, здатну ефективно боротися з ворожими безпілотниками та іранськими дронами-камікадзе.
“Ми виїжджаємо, відпрацьовуємо і так само швидко повертаємось на місце дислокації. Оснащена додатковою опорою на плечі та прицілом на випередження. Калібр у нас є 12,7 на 100,8 мм. Працює по наземних цілях 3 км, повітряних — 2 км”, — зазначив Максим.
Зброю встановили на пікапи. Позашляховики виїжджають на найнеприступніші позиції, щоб вести вогонь з ворожих цілей.
“Ці групи працюють на напрямках найнебезпечніших ділянок підльоту, тобто за час ведення військових дій ми вже бачили, звідки переважно здійснюється підліт безпілотних літальних засобів або авіації противника”, — розповів командир зенітного підрозділу.
Транспорт бійців — 4 великі позашляховики, привезені зі США українськими волонтерами. Автомобілі адаптовані до бойових умов. Їхнім мобільним підрозділам передають благодійники проєкту “ГЕРОЙCAR”.
“Перекриють кордон у тих місцях, де заходять “Шахеди” (іранські дрони типу Shahed, — ред.). Щобільше, мобільні вогневі групи будуть комплектуватися ПЗРК, тобто вони мають можливість збивати ракети. Я українець, ми всі українці, не хочу війни. В мене є діти, онуки. У багатьох є діти та онуки, і всі мають захищати країну, хто як може”, — сказав керівник проєкту Олександр Пугач.
Подивитися на нову техніку мобільних підрозділів приїхав командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв. За його словами, такі групи показали свою ефективність під час останньої атаки на Київ 14 грудня 2022 року.
“Нині кількість знищених безпілотних літальних апаратів досягла вже 100%. Бачите, що періодичність ударів із застосуванням безпілотників десь раз на 3 тижні, приблизно так. Але всі сили постійно готуються до майбутніх таких атак, роблять маневри”, — пояснив Наєв.
Благодійники та військові об’єдналися у спільний проєкт “Вартові неба”. Завдяки йому протягом грудня-січня бійці мають отримати 120 таких позашляховиків, щоб повністю перекрити небо над північними та північно-західними кордонами України.
Читайте також: Україні необхідно більше систем ППО від країн-партнерів, — спікер командування Повітряних сил ЗСУ (ВІДЕО)