Захисники неба: як працюють мобільні групи ППО в Херсоні (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Прифронтове місто Херсон уже другий рік не лише під прицілом артилерії противника, а й під постійними атаками безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Щодня в небі над містом фіксують як розвідувальні дрони, так і бойові. Захищають місто мобільні групи протиповітряної оборони (ППО), повідомляє FREEДОМ.

На озброєнні мобільної групи швидкого реагування 124-ї бригади територіальної оборони (ТРО), які захищають небо Херсона, американський великокаліберний кулемет Browning М2. Він дає змогу збити ціль на відстані півтора кілометра. Але основне завдання — встигнути не підпустити снаряди противника до житлової забудови.

“Складність полягає в тому, що дуже мало часу на відпрацювання, адже потрібно не допустити підльоту до житлових кварталів, будинків”, — зазначив командир групи з позивним “Саїд”.

Патрулювання міста і його околиць ведеться цілодобово. Основне полювання тут — за розвідувальними та бойовими безпілотниками противника.

“Порівняно з 2022 роком, війна дуже змінилася. Зараз — це війна дронів. Якщо раніше була війна більше артилерії, танків, то зараз війна дронів. Мобільно-вогневих груп потрібно більше і більше”, — розповів заступник командира роти з позивним “Кінг”.

Після деокупації міста восени 2022 року лінія фронту відтоді тут проходить річкою. І російські війська щодня обстрілюють Херсон, використовуючи всі види озброєнь. З бойових БпЛА вони скидають вибухівку й атакують цілі FPV-дронами.

“Підвищилося використання FPV-дронів. З кожним місяцем все більше і більше. Більше БпЛА типу Shahed (“Шахед”), більше крилатих ракет, безпілотників “Ланцет”. Постійно в повітрі розвідувальні дрони. Легше не стає. Їх більше, більше. Головне, щоб висота була в зоні нашої роботи. А так усе збивається”, — додав військовослужбовець із позивним “Саїд”.

Екіпаж групи — три військовослужбовці. Навідник постійно біля кулемета, його помічник стежить за засобами зв’язку — планшетами та радіостанціями. Водій завжди при повній готовності термінового виїзду. Хлопці кажуть, що такі мобільні групи — ласа ціль для противника.

“Хлопці на чергуванні постійно перебувають, вони можуть змінювати точки, тому що не можна перебувати в одному місці досить довго, бо туди буде прилітати. Якийсь сигнал, десь небезпека в повітрі — вони виїжджають туди, де можна перехопити й відпрацьовують”, — пояснив військовослужбовець із позивним “Кінг”.

“Полювання на такі групи було з найперших днів війни. Їм дуже цікаво нас знищити, тому що ми перекриваємо простір — як повітряний, так і наземний. Ми хоч і мобільні, можемо пересуватися, але зараз почали використовувати FPV-дрони, які можуть наздогнати нас. І водночас нам потрібно більше маскуватися, більше знаходити такі точки роботи, щоб нас менше було видно”, — додав військовослужбовець із позивним “Саїд”.

Військовослужбовці з позивними “Кінг” і “Саїд” родом із центральної частини України. Обидва прийшли на фронт добровольцями з початку повномасштабного вторгнення. Уже третій рік служать на Херсонському напрямку. Кажуть, навчитися полювання на дрони противника нескладно. Мотивація — одна для всіх.

“Повинен бути хороший колектив, хороше командування, щоб розуміло всі потреби й мету, яку ти переслідуєш — це вибити ворога з території України”, — резюмував військовослужбовець на позивний “Кінг”.

Читайте також: Від авто до БТР: як на передовій ремонтують техніку — репортаж з Харківщини (ВІДЕО)

Прямий ефір