Захисники Бахмута на ротації опановують нові тактики — репортаж із полігону Донецької області (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Російські окупаційні війська намагаються перерізати єдину трасу, що веде до міста Бахмут Донецької області. Ворог атакує, використовуючи авіацію та штурмові групи. Такі спроби зупиняють Збройні сили України. Підрозділи, які перебувають на ротації за межами найгарячішої точки фронту, крім відновлення сил, відточують нові навички. Про це повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.

Після Бахмута українські захисники проводять свої вихідні, тренуючись. На оборону міста їх задіюють на кілька днів, потім змінюють. Ці короткі ротації запровадили для того, щоби військові могли відпочити, відновитися та опанувати нові тактики захисту позицій. Тренування відбуваються на одному з полігонів у Донецькій області.

Командир штурмової роти Владислав у ЗСУ служить три роки. Став учасником багатьох боїв, зокрема на Херсонському напрямку. Каже, Бахмут практично зруйнований.

“Руїни, більше нічого там немає. Усе зруйновано. Щоб побудувати там, то краще осторонь нове місто побудувати. Постійні обстріли. Але в нас досвіду багато, ми вже знаємо, як поводитися під час цих обстрілів. Бо ми знаємо, коли, що і як”, — сказав боєць ЗСУ.

24-річний Андрій на війні від 25 лютого минулого року. До повномасштабного вторгнення Росії займався будівництвом у Польщі. Розповідає, як минулого місяця під час бойових дій мало не загинув — врятував шолом:

“Пішли на штурм, і я бачу, два кулеметники стріляють, вирішив одного трохи підстрелити. Ну, а кулеметник, інший військовослужбовець, вистрілив мені в голову. Я впав, поставив руку на шию — крові не було. Ну, і далі пішов стріляти. Каску свою віддав волонтерам на пам’ять”.

Навчання для військових на полігонах у Донецькій області тепер — регулярна практика. Бійці змушені постійно відточувати та вдосконалювати навички.

“Зараз ми робили імітацію штурму, хлопці відпрацьовували штурм бліндажа, окопу. Звичайно, ми приїхали, люди викопали так, як має бути саме в бойових діях. Тобто за допомогою літунів, літуни на позиціях пролітали, подивилися, що справді окоп такий самий і тому, щоб було максимально наближено до бойових дій, зробили таку імітацію цього бліндажа. Відпрацювали штурм окопа штурмовою групою, маневреною групою, прикриваючою, тобто одна група прикриває, друга заходе і починає так само зачищати вже противника і в той момент, коли вже трошки стабілізувалася ситуація і підрозділ знає вже, або не до кінця впевнений, чи є в бліндажі хтось, чи нема, все одно закидаються гранати, дими, тобто щоб дезорієнтувати противника і так само, щоб остаточно впевнитися, що ми знищили противника, закидається противопіхотна міна”, — розповів військовослужбовець ЗСУ Ярослав.

Російська армія щодня намагається захопити Бахмут. А також перекрити єдину трасу, що веде до міста. Для цього використовує і піхоту, і все наявне озброєння, включно з авіацією. Військовослужбовці десантно-штурмової бригади стверджують, що від траси не відійшли ні на метр, а місто продовжує залишатися українським. Бої там точаться за кожну вулицю і кожен житловий будинок.

Читайте також: Що бої за Бахмут означають для України — погляд зі США

Нагадаємо, командувач Сухопутних військ ЗСУ, генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що оборона Бахмута триває, українські захисники і далі утримують рубежі та б’ють російських окупантів — часто так, як вони не очікують.

Прямий ефір